Malé tchajwanské knihkupectví Wuguan Books je prodejnou i uměleckou instalací zároveň. Zákazníci tu nakupují v absolutní tmě, jen malé reflektory tlumeně svítí na každou knihu.

Jedinečné knihkupectví navrhl architekt a designér Chu Chih-kang, který stojí mimo jiné i za prodejnou knih Fangsuo v Čcheng-tu. Tu asijská média označila za nejkrásnější knihkupectví v Číně.

V temném tchajwanském obchodě je 400 poliček, každá jen s jednou knihou. „To proto, aby se zákazníci mohli na knihu dostatečně soustředit. V prostředí, kde nevidíte, co je okolo, jsou vaše smysly zostřeny,“ vysvětluje zpravodajské stanici CNN ředitelka knihkupectví Su Yu-shan. „I když nemáme tak velký výběr jako jiné knižní obchody, lidi tu tráví hodně času,“ říká.

Ve tmě jsou podle ní zákazníci pozornější a také odvážnější a kupují si knihy, za které by se v běžném obchodě styděli, třeba knihy o duši a emocích. Knihkupectví je momentálně kvůli „citlivým“ knihám v nabídce přístupné jen lidem starším 18 let.

Čtěte také:

Zdroj: Radio Wave.

Předchozí článekNa západě Čech obnovili téměř zaniklé rybníky. Mají pomoci návratu vzácných druhů
Další článekVe Francii mají vesnici speciálně pro pacienty s Alzheimerem. „Babička je šťastná. Objevila znovu radost ze života.“

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno