Ruská babička Elena Erkhova ve svých 83 letech začala cestovat po světě. Seniorka ze Sibiře si plnila jeden sen za druhým. Už jako mladá velmi ráda cestovala, alespoň tam, kam to povoloval tehdejší režim. V 70. letech navštívila Polsko, východní Německo, ale i Prahu.

V dalších letech Baba Lena, jak jí přátelé říkají, neměla na cestování čas, ale ani dostatek finančních prostředků. Starala se totiž o svoji rodinou. K cestování se vrátila až v roce 2011. „Později jsem si na své cesty šetřila z důchodu a z prodeje květů, které jsem si sama vypěstovala. Samozřejmě, že to chvilku trvalo,“ popsala v jednom z rozhovorů. Také jí začali podporovat další lidi a dokonce i známé tváře z Ruska.

Foto: Facebook/Baba Lena Erkhova

Přátelé.

„Nejraději ze všeho poznávám nové přátelé, mluvím se zajímavými lidmi a samozřejmě navštěvuji krásná místa. Nerada trávím čas sama, vždy jsem raději, když se s někým mohu podělit o své zážitky a zkušenosti,“ řekla ještě v roce 2018 pro Stuttgarter Zeitung.

Její fotografie z cest mají tisíce sdílení na sociálních sítích.  Elena zemřela v roce 2019 a její facebookový profil stále spravuje její vnuk. Je trvalou připomínkou jejího výjimečného dobrodružství.

Foto: Facebook/Baba Lena Erkhova

Na začátku se její rodina bála, jak Elena bude cestovní ve vysokém věku zvládat. Ji to ovšem nedoradilo. Navštívila Itálii, Španělsko, Thajsko a také Vietnam. V každé zemi navštívila místní památky, ale neochudila se ani o další zážitky. Jezdila na velbloudech v Izraeli, sjela divoké řeky v Mongolsku a vozila se na motorce v Německu.

Foto: Facebook/Baba Lena Erkhova
Může jít o obrázek 4 people a people smiling
Foto: Facebook/Baba Lena Erkhova
Může jít o obrázek 1 osoba
Foto: Facebook/Baba Lena Erkhova
Není k dispozici žádný popis fotky.
Foto: Facebook/Baba Lena Erkhova

Čtěte také:

Zdroj: Bored Panda.

Předchozí článekRozdává lidem respirátory, aby zbrzdil pandemii. Chybí nám solidarita, říká dárce
Další článekNámořník přežil 14 hodin sám uprostřed Pacifiku. Držel se jen ztracené bójky

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno