Veverčí mládě na pokraji smrti našli v lese u skotského města Perth dva chlapci. Naděje na přežití byly velice nízké, ale dobrovolníkům se podařilo téměř nemožné, a tak se veverka nyní chystá na návrat do volné přírody.

Kluci, kteří zubožené mládě našli v lese, předpokládají, že jej ze stromu strhl nedávný silný vítr. Podle toho veverku pojmenovali Stormy. Zvíře bylo v té chvíli téměř bez života, promočené a roztřesené. Kluci tak veverku zabalili do kapesníků a igelitového sáčku a zavolali zvířecí ochranáře.

Stormy se tak dostala do péče Katie McCandlessové z organizace Missing Pets Perth and Kinross, která ji společně s dalšími dobrovolníky připravila boudičku vybavenou mimo jiné i malou houpací sítí, pravidelně na ni dohlížela a krmila ji oříšky, brokolicí a jablky.

Dnes je již Stormy téměř v plné síle a podle Katie si žije jako ve veverčím ráji. Stará se o ni jiná dobrovolnice, Judith Hoggová, která již má s léčbou a rehabilitací veverek zkušenosti a podle webu Daily Mail malého pacienta „zahrnuje láskou“.

Ještě větší ráj však Stormy teprve čeká. Podle ochranářů bude za dva až tři týdny připravena na návrat do přírody a bude vypuštěna ve venkovské lokalitě s rozlehlým lesním porostem a bez rušných hlavních silnic.

V blízké budoucnosti by tam měly být rozmístěny i budky určené speciálně pro veverky, protože tato zvířata jsou v Británii na červeném seznamu ohrožených druhů. Ochránci přírody se jim proto snaží co nejvíce pomáhat, aby jejich populace opět narostla.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekManželé vyrazili na dovolenou, 500 kilometrů od domova zjistili, že s nimi jede i sousedčin kocour
Další článekZáchranná stanice v Bartošovicích slaví 40 let, je nejstarším zařízením tohoto druhu ve střední Evropě

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno