Florida: Dramatický moment se odehrál ve vesnici Estero. Téměř 74-letý důchodce Richard Wilbanks vyběhl na svůj zadní dvorek, kde na jeho tříměsíční štěňátko zaútočil aligátor.

„Jen tak jsme se procházeli a v jednu chvíli z vody vyběhl aligátor. Byl jako raketová střela. Nikdy by mě nenapadlo, že může být tak rychlý,“ řekl muž s tím, že bez váhání do vody skočil. V krvi měl prý adrenalin a byl to pro něj také přirozený instinkt.

Muž chvilku s aligátorem zápasil a snažil se štěně vysvobodit z tlamy predátora. „Udržet aligátora nebylo tak těžké, ale otevíř jeho čelisti? To bylo extrémně náročné,“ popsal muž, který měl následně pohryzané ruce a musel proto k lékaři. Ten mu podal injekci proti tetanu. Malé štěně vyvázlo jen s lehkým zraněním. Na břichu mu veterinář musel udělat jeden steh.

Celý incident zachytila kamera, kterou u jezera namontovala Floridská federace divokého života a nadace fStop. „Nechceme divoká zvířata jen tolerovat, chceme s nimi žít v harmonii,“ uvedla pro CNN Meredith Budd z federace.

Richard s myšlenkou sdíleného životního prostředí souhlasí, proto nechce, aby byl aligátor z rybníčku „odstěhován“… nebo dokonce zabit. „Jsou součástí naší přírody, součástí našich životů,“ tvrdí.  Pejska u jezera venčí stále, už ho má ale na vodítku a drží se dál od břehu. „Naši miláčkové jsou pro nás jako rodina,“ vysvětlil na závěr Richard.

Čtěte také:

Zdroj: CNN, Dobré noviny.

Předchozí článekTéměř 70-letý intubovaný pacient nemohl mluvit, zdravotníkům poděkoval dojemně
Další článekKoupil si pivo a při odchodu nechal dýško 66 tisíc

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno