Australané válí! Lidé protestovali a kladli až takový odpor, že ropná společnost zařadila zpátečku. Firma Equinor se vzdala svých plánů těžit černé zlato ve vodách Velkého australského zálivu. A jaký je důvod?

Protesty a obrovský odpor lidí.

Ale pozor, společnost Equinor není jediná! Je až třetí v pořadí. Svých plánů těžby se před ní vzdali i BP a Chevrone. Stojí za tím roky soudních sporů a vysoké požadavky na ochranu životního prostřední, společnost Equinor se nádherného zálivu nakonec vzdala.

Ekologové s podporou politiků, kteří tvrdě hájí ochranu volně žijících živočichů a varují před možnými katastrofami, stáhnutí společnosti přivítali.

Je to úžasné vítězství pro lidi a pro přírodu,“ řekl ředitel Greenpeace Australia Pacific David Ritter pro Reuters. „Světové klima si nemůže dovolit otevřít novou ničivou ropnou oblast.“

Ilustrační obrázek. Foto: Pixabay/catmoz

Ritter zároveň upozornil, že australská vláda by měla úplně zakázat těžbu ve Velkém australském zálivu. Chráněná oblast je totiž domovem pro velryby a je známá svoji velkou druhovou diverzitou.

Podle odhadů společnosti Wood Mackenzie se v zálivu nachází přibližně 1,9 miliardy barelů ropného ekvivalentu.

Úvodní foto: Profimedia.cz/Hugh Rooney/Eye Ubiquitous/Corbis)

Předchozí článekV 70 letech onemocněla a lékaři kroutili hlavou. Joan se rozhodla změnit život a dokázala, že věk není překážkou.
Další článekVietnamský prodavač našel na pultu zapomenutých 17 tisíc. Vrátil je a nálezné dnes věnoval nemocným dětem.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno