Yellowstonský národní park prodává vstupenky s platností až od roku 2172. Chce tak vybrat peníze na chod a rozvoj parku, který letos slaví 150. výročí existence. Zájemci si mohou dobročinný lístek pořídit za 1500 dolarů, tedy v přepočtu asi za 33 tisíc korun. O tématu píše britský server Guardian.

„Chceme takto oslavit 150. narozeniny a zároveň ho na dalších 150 let zachovat,“ říká ředitelka organizace Yellowstone Forever Lisa Diekmann. Vedení parku věří, že vstupenky jednou využijí potomci dnešních dárců.

Yellowstone Forever, organizace zabývající se získáváním finančních prostředků pro park, peníze použije na vylepšování stezek, ochranu původních ryb nebo na vzdělávání a vědecké studie. Kromě potomků dárců umožní park vstup i samotným kupcům – budou jej moci navštívit po dobu jednoho roku od použití vstupenky. S nápadem přišla reklamní společnost Havas Chicago. Firma podle svých slov hledala způsob, jak se soustředit na budoucnost a na to, jak park zachovat i dalším generacím, než se jenom ohlížet do minulosti.

Yellowstone je první americký národní park a 150. narozeniny oslavil 1. března. V posledních letech se podle Guardianu potýká s řadou výzev včetně klimatické krize a tlaku rostoucí návštěvnosti. Podle takzvaného zimního správce Stevena Fullera se v posledních letech do parku vrátila divoká zvířata jako bizoni, vlci nebo medvědi grizzly. Zároveň podle něj ale přibylo návštěvníků i extrémů počasí.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekStoletá babička si slíbila, že se i ve svém věku naučí něco nového. A tak se zapsala na informatiku
Další článekNa jihu Moravy poprvé v ČR zahnízdili vzácní kormoráni malí

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno