Americký ortoped Derrick Campana je člověk na svém místě. Doslova. Nejenže zachránil život tisícům zvířat, ale také jim každý den usnadňuje jejich životy. Vyrábí pro ně totiž protézy.

Říkáte si, ortoped a protézy pro zvířata? Přece to není veterinář.

A máte pravdu.

Na začátku všeho byl samozřejmě příběh. Původně chtěl Derrict totiž vyrábět protézy pro lidi. Jeden příběh ale otočil vše. Jednoho dne potřeboval pomoc jeho labrador Charles. Zranil si tlapku, takže se Derrick pokusil vyrobit pro něj protézu. A podařilo se mu to. Pak se rozhodl pracovat pouze se zvířaty. S těmi, která mají velké trápení.

Foto: bionicpets.org

V roce 2005 založil společnosti, která se zabývá péčí o zvířata a výrobou protéz Animal Ortho Care. Vyrábí je pro všechny zvířata. Mohou to být jak domácí mazlíčci, tak zvířata ze ZOO. Dokonce i sloni!

V průběhu několika let si vybudoval velkou klientskou základnu. Vytvořil protézy pro psy, kočky, kozy, lišky, velbloudy, koně, gazely, ovce a slony. Má i pacienty, které osobně neviděl, protože se na něj obrací lidé z celého světa.

Jak je to možné?

Foto: bionicpets.org

Funguje to tak, že společnost nejprve pošle majiteli zvířete sadu, pomocí které lze určit tvar končetiny. Po změření majitelé posílají sadu zpět. Na základě obdržených údajů pak odborníci vyrábějí vhodnou protézu z termoplastů.

Dokonce vyrobil protézu i pro slona. Jambu tak může díky protéze a Derrickovi dovádět.

Derrick, ortoped, který zachraňuje životy zvířat.

Foto: PBS News Hour.


Předchozí článekV Číně zavřeli i poslední dvě dočasné nemocnice pro pacienty s koronavirem. Nakažených v ohnisku epidemie pomalu ubývá.
Další článekV původním ohnisku epidemie koronaviru se prý život pozvolna vrací k normálu. Je epidemie v Číně na ústupu?

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno