Mary Daniel chodila každý den navštěvovat svého 66letého nemocného manžela Steva do floridského pečovatelského domu. Jenže koronavir je rozdělil. Tři měsíce byli manželé bez sebe a tak se Mary rozhodla, že to vezme do svých rukou, doslova. Vzala práci pomocné síly v kuchyni, aby svého muže, který trpí Alzheimerovou chorobou, mohla znovu vídat.

Trvalo to dlouhých 114 dní, než Mary mohla znovu spatřit svého nemocného manžela Steva. Před koronavirem se vídali každý den. Jenže zákeřný vir manželé na tři měsíce rozdělil.

Floridský pečovatelský dům jednoho dne sháněl pomocnou sílu do kuchyně. „Řekla jsem jim, že budu nejlepší umývačka nádobí, kterou kdy měli. Protože jsem tam chtěla být a protože jsem s ním potřebovala být,“ řekla žena americkému zpravodajskému webu CNN

Během pravidelných návštěv před pandemií Mary svému manželovi Stevovi pomáhala do postele a společně sledovali televizi. „To byla naše každodenní rutina a najednou jsem byla pryč. Nevěděl proč, nerozuměl tomu,“ svěřila se Mary.

Mary nastoupila do pečovatelského domu na začátku července. Kvůli práci ji čekala řada testů a školení. Každý den po pracovní době teď znovu chodí navštěvovat Steva, který ji poznává přes roušku i po tolika dnech odloučení. 

„Vešla jsem do jeho pokoje a řekl moje jméno. Řekl Mary, což byla ohromná úleva. A když vyslovil moje jméno, objal mě a oba dva jsme plakali,“ popsala Mary.

Manžel má podle ní mnohem lepší náladu a často za ní chodí během služby, aby ji mohl obejmout. „Přiblíží se ke mně zezadu a obejme mě, což je neuvěřitelně krásný pocit. Takže ví, kdo jsem, pamatuje si mě,“ popisuje dojatě Mary. 

Florida kvůli pandemii omezila návštěvy v nemocnicích a pečovatelských domech. Mary uvedla, že opatřením rozumí a respektuje je, ale zároveň je zastánkyně názoru, že musí existovat další cesty, jak dopřát nemocným návštěvy příbuzných.

Mary je vděčná za to, že našla řešení, jak se s manželem vídat i nadále. Za část platu hodlá pořídit něco pěkného zaměstnancům pečovatelského domu. 

Už jste četli?

Zdroj: CNN, Aktuálně.

Předchozí článekV Amsterdamu vysazují kolem odpadkových košů zeleň. Chtějí tím převychovat své lidi
Další článek„Neměly jsme jako děti co jíst.“ Z popelářského mundúru se nakonec dostal až na Harvard!

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno