Collette Divitto pochází z amerického města Ridgefield. Od dětství trpí Downovým syndromem, přesto je velmi úspěšnou ženou. V  životě měla ovšem krkolomnou cestu, nevzdala se a dnes je obrovskou inspirací pro tisíce lidí na světě.

Po dokončení univerzity a nástavbového programu Life, se Collette přestěhovala do Bostonu, aby si našla práci. Talentovaná žena absolvovala mnoho pohovorů, všude ji ale odmítali.

V roce 2015 si ale řekla, že toho má dost. Nevzdala se, jak by se mohlo někomu zdát, naopak. Vzala osud doslova do svých rukou. Uvědomila si, že vášeň pro pečení sušenek, by mohla zužitkovat více. Rozhodla se, že si založí svojí vlastní firmu. A dnes? Je z ní slavná pekařka. „Založila jsem si firmu, protože jsem nemohla najít placenou práci,“ začala s vyprávěním Collette pro Epoch Times. „Vždy mi jen řekli, že nejsem pro jejich práci vhodná,“ dodala.

Absolvovala několik kurzů pečení a otestovala stovky receptů. Nakonec však přišla s vlastními originálními sušenkami ze skořicové čokolády. Sušenky pojmenovala Amazing  Cookies (úžasné sušenky) a bylo vymalováno. Každý, kdo je ochutnal, řekl, že jsou jednoduše úžasné.

„Začala jsem s pečením této oblíbené kolekce. Nejprve jsem dala nějaké vzorky do místního obchodu, abych zjistila, zda si je lidé vůbec budou kupovat,“ popsala své začátky.

A ukázalo se, že lidé mají dobré srdce.

Díky pomoci dobrovolníku a ochotě místních pekáren, kde Collette dovolili po večerech a víkendech péct sušenky, se firma začala rozjíždět.

A po pár týdnech se začala valit jedna objednávka za druhou. Bylo tedy jasné, že Collette potřebuje své prostory. Její maminka Rosemary  přišla s nápadem, že zkusí vybrat peníze na kuchyň prostřednictvím stránky GofoundMe, která slouží na získávání finanční podpory. Dobrá věc se nakonec opravdu podařila a kuchyň byla na světě. Colletty´s Cookies.

Každé ráno v 8:30 začíná Collette se svými kolegy připravovat sušenky. „Dáme si kávu a jdeme do kuchyně. Pracuji se svými zaměstnanci na přípravě, pečení a přepravě sušenek,“ přiblížila Collette.

Potom má Collette přestávku, jde do posilovny a odpoledne se věnuje administrativě. „Pracuji na svých projevech a veřejných vystoupeních,“ přiblížila a zároveň dodala, že relaxuje při čtení knih a sledování televize.

Ale to není vše!

Mladá žena jde ještě dál. „Mám neziskovku a dělám kurzy. Čeká mě ještě hodně projevů,“ dodala. V minulosti byla dokonce pozvaná, aby měla proslov v OSN.

„Na světě je tolik šikovných lidí, kteří si zaslouží svoji šanci. Moje poselství je, že bez ohledu na to, kdo jste, můžete změnit svět kolem sebe a nevzdat se svých snů,“ dodává Collette.

A že má snů ještě hodně.

Chce si otevřít další pekárnu, naučit se řídit auto, koupit si dům, najít si manžela a mít pejska.

Už jste četli?

Zdroj: The Epoch TimesColletteys

Předchozí článekLidé nevědí, jak uniknout pomlouvání. Podle psychologů stačí použít jen jedinou větu
Další článekČESKÉ ŽENY BOŘÍ TABU. Projekt Tělo s příběhem ukazuje ženy přesně takové, jaké jsou. Bez retuší

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno