Kvůli vzácnému onemocnění jí selhávaly v roce 2017 orgány, naštěstí se však našla dárkyně – mladá žena, která tragicky zemřela při autonehodě. Jen díky ní se nyní mohla osmadvacetiletá Diana Donnarummová vdát. A k oltáři ji na její žádost vedl otec zemřelé ženy, díky níž Diana přežila.

V říjnu roku 2017 měla Heather Donnellyová z Texasu jen pár dní do svatby. K ní však nikdy nedošlo, Heather zahynula při tragické automobilové nehodě.

O tisíce kilometrů dál ležela v nemocnic v Buffalu tehdy pětadvacetiletá Diana Donnarummová. Umírala. Lékaři jí diagnostikovali vzácnou dysautonomii, kvůli níž jí začala selhávat střeva. Naštěstí se včas našel vhodný dárce, Heather Donnellyová.

V USA může rok po úspěšné transplantaci pacient kontaktovat rodinu dárce. Ta může kontakt přijmout, či odmítnout. Vděčná Diana napsala dopis otci Heather Danielovi, který svou jedinou dceru vychovával sám.

Years after her life-saving organ transplant, Diana was able to walk down the aisle to marry her husband Conlan

Daniel dopis přijal a později si spolu často telefonovali. Jak Diana později uvedla, plakala dva dny v kuse, když se od Daniela dozvěděla, jak úžasná osoba Heather byla. O pár měsíců později začala lidem na sociálních sítích představovat příběh Heather a propagovat dárcovství orgánů. S Danielem se nakonec setkali několikrát i osobně.

Staňte se dárci, nabádá nevěsta

Když se letos měla Diana vdávat, vzpomněla si na to, jak Daniel nikdy neměl příležitost dovést vlastní dceru k oltáři. Zavolala mu tedy a nabídla mu, zda by byl ochoten vést část cesty k oltáři ji. Dojatý Daniel přijal.

„Když mě poprvé uviděl v šatech, rozplakal se. A když jsem ho viděla plakat, brečela jsem též. Tolik mu chybí Heather chybí,“ uvedla Diana. Daniel ji dovedl do půlky cesty, kde Dianu předal jejímu otci. Všichni tři se krátce objali a měli v očích slzy.

„Doufám, že lidé pochopí důležitost dárcovství orgánů. Bez Heatheřina rozhodnutí bych tu dnes nebyla. Smrt je tragédie, ale transplantace je záblesk krásy uvnitř té tragédie,“ uvedla Diana a apelovala na to, aby se lidé stali dárci orgánů. „Nenechte to rozhodovat vaši rodinu ve chvílích, kdy truchlí,“ dodala Diana.

Diana's father, Glen embraces Heather's father Daniel and thanks him as he hands over the bride to walk the last few steps up to the altar

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekRodák odkázal městečku na severu Francie byt v Monaku, má hodnotu 190 milionů
Další článekDobrovolníci a pracovníci Správy KRNAP sebrali v Krkonoších 3,5 t odpadu

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno