Mládí, sny, ideály a život na plné pecky. Daltonovi v 26 letech hodně pracoval, létal z jednoho konce světa na ten druhý, nemyslel na sebe, neodpočíval. A to se odrazilo, začal mít zdravotní problémy. Lékaři ho hospitalizovali s krevním vysokým tlakem a po sérii vyšetření mu řekli diagnózu, která nakonec šokovala všechny. Daltonovi začaly pomalu selhávat ledviny

Dalton se nevzdával a pro nepříjemné diagnóze se vrátil do práce. Zlom však nastal v roce 2018, tehdy měl zápal plic a lékaři mu řekli, že bude muset podstoupit transplantaci ledviny. Jeho bratr James nezaváhal ani sekundu. „Okamžitě řek, že jde do toho,“ uvedl Dalton.

Byl tu ale jeden problém.

James vážil 135 kilogramů a lékaři mu řekli, že pro úspěšnou transplantaci musí zhubnout. To ovšem znamenalo velkou změnu životního stylu. Bratři měli mezi sebou vzácné pouto a James chtěl bratrovi pomoct za každou cenu. Svůj život proto kompletně překopal. „Celý můj život se změnil. Zjistil jsem, že dokážu lépe spát a fungovat bez velké únavy,“ dodal James.

V květnu 2018 daroval Daltonovi po úspěšné transplantaci svoji ledvinu. Dnes říká, že to bylo nejdůležitější rozhodnutí v životě. „Věděl jsem, že udělám všechno, co budu moci,“ řekl James, který nakonec zhubl 27 kilogramů.

Opravdu tak zachránil svému dvojčeti život!

Navíc je rád, že změnil svůj životní styl. „ Je to příležitost udělat něco pro svoji rodinu a své přátele. Myslím, že jsem udělal to, co by udělali i ostatní, řekl James Ingley.  

 Foto: Reprofoto Today, Facebook/The Kidney & Hypertension Group

Čtěte také:

Foto: Reprofoto Today, Facebook/The Kidney & Hypertension Group

Předchozí článekJedinečné: Američan natočil v roce 1935 unikátní atmosféru v Praze. Pokochejte se, jak nádherná byla i tehdy.
Další článekČeši se lepší! Loni v Chebu vytřídili rekordní množství odpadu.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno