Joe a Leanna Drnec z Knoxville v Tennessee adoptovali Ebi v roce 2015, kdy ještě žili v Kalifornii. Než se přestěhovali do Tennessee, jejich milovaná kočička se ztratila. Svou rodinu našla díky mikročipu a velmi odhodlanému muži. Na příběh šťastného shledání po sedmi letech upozorňuje web The Toronto Sun.

„Stále jsme doufali a modlili se, aby našla dobrý domov. A z hloubi duše jsme v to věřili,“ řekl Joe. „Myslím, že to tak lidé dělají proto, aby se s takovou ztrátou dokázali nějak vyrovnat.“

O sedm let později Joea šokoval nečekaný telefonát z útulku pro zvířata v Jurupa Valley v Kalifornii, který ho informoval, že se Ebi našla nedaleko místa, kde v roce 2015 zmizela.

„Byla to především domácí kočka,“ řekl Drnec. „Často ovšem úplně šílela u dveří a chtěla se dostat ven. Dovolili jsme jí to, moje žena na ni vždy dohlížela. Nakonec z ní byla vnitřní i venkovní kočka. Jednoho dne se ale nevrátila,“ vysvětlil Joe pro Toronto sun.

John Welsh, šéf služeb pro zvířata v Riverside County, řekl, že někdo v lednu Ebi přivedl do útulku jako zbloudilou. Rychlý sken mikročipu osmiletého domácího mazlíčka je pak zavedl k Drnecovým. Welsh se pak na vlastní náklady, protože peníze daňových poplatníků nelze použít na přepravu domácího mazlíčka, s Ebi vydal na cestu do Knoxville, která zahrnovala i mezipřistání ve Phoenixu a Nashvillu.

„Rádi vracíme zvířata zpět k jejich právoplatným majitelům, i když je to přes polovinu země daleko,“ řekl Welsh místnímu zpravodaji a dodal, že se se svými majiteli znovu setkají méně než dvě procenta ztracených koček.

„Když ve zprávách a ve světě vidíte tolik špatného a pak přijde něco takového, vzpomenete si na lidskou laskavost a uvědomíte si, jak moc dobra stále existuje,“ řekl Joe. „Nikdy jsme si nemysleli, že ji ještě někdy uvidíme.“

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekChlapec vyrábí z bioplynu elektřinu pro osm domácností, děti si tak doma mohou i číst
Další článekKrkonoše jsou jedním z míst, kde začíná projekt na záchranu ohroženého motýla

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno