V Mnichově Hradišti na Mladoboleslavsku v listopadu obnovili zaniklou polní cestu mezi místními částmi Dneboh a Hoškovice. Součástí téměř kilometr dlouhé cesty pro pěší je také alej.

Na konci listopadu vysadili dobrovolníci na jejím místě zhruba 80 nových ovocných stromů starých odrůd. Na jaře přibudou na upravenou cestu lavičky, piknikový set, koš a akátový plůtek.

Cesta propojí Dneboh, Hoškovice a zemědělský areál Přestavlky, lidé ji budou moci využít i jako přímé spojení z Dnebohu do Mnichova Hradiště. Povede od vodojemu ve Dnebohu přes louku a pole směrem k dálnici.

Může jít o obrázek trávníku a stromu
Foto: Mnichovo Hradiště/ Facebook.

Obnova cesty, výsadba stromů a nový mobiliář vyjdou na více než 1,1 milionu korun. Město využije příspěvek Státního fondu životního prostředí, peníze od nadací a dalších dárců, uvedl už dříve za město Martin Weiss.

Může jít o obrázek 5 lidem , stojícím lidem , přírodě a stromu
Foto: Mnichovo Hradiště/ Facebook.

Obnova zaniklých polních cest je součástí strategického plánu Mnichova Hradiště. V roce 2019 například město s dobrovolníky vysadilo novou třešňovou alej mezi zámkem a částí Hoškovice. Součástí je také zhruba 80 stromů třešní několika odrůd.

Může jít o obrázek příroda
Foto: Mnichovo Hradiště/ Facebook.
Může jít o obrázek 10 lidem , stojícím lidem a venkovnímu
Foto: Mnichovo Hradiště/ Facebook.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekNa ostrově Svaté Heleny slaví nejstarší želva na světě 190. narozeniny
Další článekDobrodinec našel balíky pohozené v příkopu. Všechny je doručil

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno