Žena z michiganského města Grand Rapids se nevzdala, když její dcera po těžké nehodě upadla do kómatu. Odmítla ji odpojit od přístrojů a denně se o ní chodila starat. Dceři se podařilo probrat po pěti letech a nyní i rehabilituje. Píše o tom server Good News Network.

Jennifer Flewellen upadla do kómatu poté, co měla ve svých 35 letech těžkou autonehodu, při níž čelně narazila do sloupu. Její stav byl vážný a lékaři odhadovali, že se z kómatu už neprobere. Její matka, Peggy Means, odmítla doporučené odpojení od přístrojů.

„Vzpomínám si, jak mi jedna sestra řekla: ‚No, víte, bude jí jen hůř,‘ a já jí odvětila, ať už mi tohle nikdy neříká, hlavně v přítomnosti mé dcery. Je velmi snadné být negativní, ale my jsme na negativitu neměly prostor,“ řekla Means.

Jennifer Flewellen
Foto: MARY FREE BED REHABILITATION

Means se chodila o svou dceru denně starat, snažila se jí zajistit různou specializovanou péči nebo vyjednávala podmínky s pojišťovnou, aby léčba byla stále hrazená. Její dcera nereagovala na žádné podněty, ale Means ji i tak vozila na kolečkovém křesle na procházky po areálu nemocnice a komunikovala s ní.

Flewellen se z kómatu nakonec probrala po pěti letech, a to během jedné s procházek s matkou. Ta jí zrovna vyprávěla nějaký příběh a Flewellen se mu začala z ničeho nic smát. Matka jí tak následně sjednala sérii rehabilitací, včetně třeba logopedie a fyzioterapie, protože Flewellen sice rozumí, ale zatím není schopná mluvit a sama se hýbat. Zatím není jasné, na kolik se podaří Flewellen zotavit, ale její matka se nevzdává a pečlivě s ní rehabilituje.

Jennifer Flewellen
Foto: PEGGY MEANS

Podle lékařů z rehabilitačního centra Mary Free Bed v Grand Rapids v Michiganu je případ Flewellen opravdu ojedinělý a vzácný. Z lidí, kteří jsou ve vegetativním stavu tak dlouho, se probudí jen dvě až tři procenta z nich.

Jennifer Flewellen
Foto: MARY FREE BED REHABILITATION
Zdroj: Wave News.
Předchozí článekFrýdek-Místek instaluje v parcích budky, chce podpořit hnízdění
Další článekLedecká je zpět. Fantastická Ester dojela v superobřím slalomu třetí

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno