Přes 25 000 dobrovolníků dnes začne uklízet v lesích, parcích či na hřištích v celém Česku. Podle organizátorů z České rady dětí a mládeže jsou naplánovány stovky akcí, které potrvají do 16. října. Kromě úklidu budou lidé zvelebovat své okolí třeba vysazováním stromů nebo výrobou krmítek. 

,,Akci pojedenácté pořádá Česká rada dětí a mládeže s cílem, přivést mladé lidi k dobrovolné práci pro své okolí a ukázat, že mohou sami změnit věci, které se jim nelíbí,“ uvedla mluvčí rady Soňa Polak. ,,Naplánováno mají zatím přes 400 akcí, mezi kterými jsou například úklidy lesů, parků, dětských hřišť a školních pozemků, výsadby stromů a keřů nebo třeba sběr lesních plodů pro zvěř, výroba krmítek pro ptáky,“ popsala cíle dobrovolníků.

Vylepšit své okolí se dobrovolníci chystají i prostřednictvím sociálních projektů. Budou třeba navštěvovat seniory, pomáhat dětem s postižením nebo vypomáhat v útulcích pro zvířata.

V deseti předchozích ročnících akce bylo připraveno přes 5000 projektů. ,,Spontánně v nich pomáhalo téměř 300 000 dobrovolníků,“ doplnila Polak.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekVe Švýcarsku díky ochraně přírody a hloubení rybníků přibývá ohrožených žab
Další článekV Šumperku vytřídili za první rok do speciálních nádob 90 tun gastroodpadu

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno