Senioři bývají občas slabí a bezbranní jako malé děti. A stejně jako malé děti také potřebují obejmout a pohladit. Česko zaujal snímek, který ukazuje starou paní, která usíná v náručí mladé pečovatelky. ,,Udělala jsem to, co bylo v mých silách,“ řekla pro ŽivotvČesku.cz paní Michaela Hrazdírová.

Na dojemný černobílý snímek upozornila herečka Jana Bernášková. ,,Ta fotka mě ráno úplně rozsekala. Dojala mě jako už dlouho nic. Tato paní trpí nespavostí a personál v LDN jí chtěl pomoci, ale už nevěděli jak. Až jednu studentku na praxi napadlo, vzít si ji na klína a uspat jako miminko. Babička konečně usnula. Neuvěřitelné, jak moc jí chyběla láska. Nezapomínejte na své seniory, potřebují lásku, péči jako každý jiný. Neopouštějte je a objímejte. Covid necovid. Potřebuji lidské teplo, bezpečí a lásku, bez které se nedá žít,“ napsala k fotce Jana Bernášková.

Ošetřovatelka Michaela ukázala sílu lidství. Vzala si cizí paní na klín a dopřála jí klidnou noc. ,,Já si k ní vybudovala zvláštní krásný vztah. Dlouho nespala a tak jsem ji vzala do náruče a ona po chvíli usnula. Pak každý den, když jsem odcházela ze služby, tak jsem ji pohladila a zašeptala, kdy zase přijdu do práce,“ dodala Michaela Hrazdírová pro ŽivotvČesku.cz.

Foto: Instagram/ Jana Bernášková

Čtěte také:

Zdroj: Život v Česku.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno