Králík Alex by pravděpodobně skončil na pekáči, kdyby si ho na trhu nevšimli dva zachránci. Ti s ním nyní jezdí na nejrůznější akce, kde dělá radost mnoha lidem. Do jisté míry se tak dá označit za terapeutické zvíře.

Josh Row a Kei Kato si králíka Alexe pořídili již v roce 2020. Tehdy jej totiž podle serveru Fox News objevili na masném trhu v kalifornském městě Modesto, takže se dá předpokládat, že by dost pravděpodobně skončil na talíři. Ale Josh a Kei s ním měli jiný záměr.

Odvezli si jej do San Franciska a původně jej chtěli jako domácího mazlíčka. Ale pak ho začali víceméně všude brát s sebou, a když viděli, jak nadšené reakce Alex vzbuzuje u lidí, začali s ním chodit i na různé akce.

Alex se tak podíval například na sportovní zápasy, ale také do nemocnic a na letiště, kde zlepšuje náladu pacientům nebo cestujícím, kteří mají strach z létání. Není to tedy terapeutické zvíře v pravém slova smyslu, ale do jisté míry tak působí.

Alex the Great
Foto: sfstandard.com

Alex je takzvaný vlámský králík, což je skutečně velké plemeno. Váží tedy ke čtrnácti kilogramům, a proto mu majitelé pořídili i vlastní vozítko. Nejprve to byl spíše kočárek, ale nyní si Alex jezdí v malém elektrickém autíčku.

„Ukazujeme ho rádi, protože lidem zlepšuje náladu. A on sám má také rád pozornost,“ popsal Josh soužití s králíkem Alexem.

I Met SFO's Giant Rabbit Alex the Great, and Everything is Better Now | KQED
Foto: Rae Alexandra
Zdroj: Novinky.
Předchozí článekPaní Blažena ze Slavičína slaví 107 roků. Šokuje svojí vitalitou
Další článekÚstí nad Orlicí obnovuje Vlčí studánku, místo vzniklo ve 40. letech

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno