Pro mnoho lidí byl minulý týden jako každý jiný a pravděpodobně si na něj po čase ani nevzpomenou. Pro 21letého Štěpána ale znamenal start do nového života. Na neziskové platformě Znesnáze21 se objevila kampaň s cílem vybrat 200 tisíc korun na pomoc s léčbou Štěpána, který trpí cystickou fibrózou.

Příběh zaujal tolik, že cílovou částku se podařilo vybrat během 8 hodin. Celkem 200 tisíc korun Štěpánovi zajistí nákup potřebného rehabilitačního přístroje, který mu s jeho pomocí výrazně pomůže. A částka se neustále zvyšuje.

„Sbírka poběží původně plánované dva měsíce a peníze vybrané navíc budou použity na nákup dalšího přístroje do Klubu nemocných cystickou fibrózou. Na něj budou moct chodit cvičit další potřební pacienti, tak jako Štěpán v uplynulých osmi měsících, nebo bude sloužit k zapůjčení na doma,“ děkovala po prvních osmi hodinách a úspěchu na platformě Štěpánova maminka.

Foto: Znesnáze21

O co jde?

„Znesnáze21 ukázala, co tato nová dárcovská platforma dokáže, a jakou sílu má, když lidé přispívají společně na dobrou věc. Rychlost, s jakou se podařilo potřebné peníze pro Štěpána vybrat, překvapila i nás,“ dodává Čestmír Horký, který Znesnáze21 založil a vede. Jde víceméně o takový crowdfunding pro potřebné a sám Janeček říká, že hlavní výhodou projektu je jeho jednoduchost.

Kdokoliv si na Znesnáze21 může založit vlastní sbírku, sdílet příběh a vybrat potřebné prostředky, ze kterých poté získají celých 100 procent – platforma si nebere z vybrané částky žádné poplatky. Platforma odstartovala 21.1. Od té doby se podařilo v 8 sbírkách vybrat přes 800 tisíc korun. A částka neustále stoupá.

Sbírku nemusí nutně zakládat pouze člověk v nouzi, ale i příbuzní a další blízcí lidé z jeho okolí. Znesnáze21 pak funguje jako podpůrná platforma, stejně jako garant toho, že peníze poputují do správných rukou. Pravost a detaily sbírek mají dle slov Horkého kontrolovat vyškolení sociální pracovníci.

Celý projekt spadá pod Nadační fond pomoci, za kterým stojí právě miliardář Karel Janeček spolu s Markétou Sýkorovou. Od roku 2012 se prostřednictvím iniciativ fondu podařilo na dobrou věc přispět částkou přesahující 28 milionů korun v téměř 100 sbírkách.

Sbírky, které můžete podpořit: https://znesnaze21.cz/sbirky .

Zdroj: https://www.czechcrunch.cz/, Václav Bedrich.

Předchozí článekVIDEO: Když děti milují jídlo víc, než všechno okolo!
Další článekCelé Česko hledá neznámého hrdinu. Zastal se ženy, která byla brutálně napadena.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno