Česko je nádherná země, zejména díky horám a překrásným lesům. Rozhodně sem patří i Šumava a právě šumavská divočina letos zpřístupní čtyři nové trasy. Stačí nasadit batoh a vyrazit!

Čtyři nové trasy jsou součástí programu Průvodci divočinou. Novinkou jsou bobří a vlčí výpravy. „Bobří výprava vede do málo známé oblasti CHKO v okolí malebné říčky Pestřice. Návštěvníky čeká návštěva domoviny bobrů s jejich typickými pobytovými stopami, jako jsou hráze, hrady, nakácené dřeviny nebo i dopravní cesty. Málo známým fenoménem bobří činnosti je i zadržování vody v krajině a tak se návštěvníci samozřejmě seznámí i s množstvím rybníčků a tůní. Mohu zaručit, že zájemci okusí vodu, tedy životní prostředí býložravých bobrů, na vlastní kůži,“ představil  vedoucí koordinátor Vladimír Dvořák.

Další novinkou je vlčí výprava. Výchozím bodem bude Návštěvnické centrum Srní a zájemci se seznámí nejen s životem této jedinečné šelmy, ale objeví i zajímavá místa v oblasti Srní a Modravy.

Poslední novinkou je dvoudenní trasa vedoucí výhradně po české straně Šumavy s přespáním na Pancíři. Trasa je vedená jak po území Chráněné krajinné oblasti Šumava, kdy se vychází z parkoviště nedaleko Keplů na Prášilsku. Postupně se vystoupá až na Pancíř a okruhem zpět je návrat převážně po území národního parku. Jsem přesvědčený, že ten, kdo si objedná tuto novinkovou trasu, pozná úplně nová místa, která ukáží návštěvníkům doposud skrytá přírodní zákoutí Šumavy,“  uvedl koordinátor programu Průvodci divočinou Josef Štemberk.

Národní park Šumava nabízí celkem 125 výprav s průvodcem na 37 různých trasách pro více než 1200 turistů. Výpravy do divočiny jsou určené pro fyzicky zdatnější návštěvníky. Turisté chodí volným terénem, mimo turistické trasy. Průvodci vyrážejí za každého počasí a účast je na vlastní nebezpečí. První letošní výprava do divočiny bude v pátek 16. června, poslední v neděli 25. října.

Registrovat se můžete zde.

Čtěte také:

Foto: Simy 27.

Předchozí článekNa památku pro zesnulou manželku vysadil 6000 stromů. Až po 15 letech lidé pochopili
Další článekRuska je zřejmě jediná na světě, která neví o koronaviru. Žije uprostřed Sibiře, sama, daleko od moderní civilizace

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno