Dobrovolníci a pracovníci Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) sebrali koncem minulého týdne v Krkonoších asi 3,5 tuny odpadu. Do akce Čisté Krkonoše se zapojily asi dvě stovky lidí, informoval ČTK mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný. Akce se koná dvakrát do roka, na jaře a na podzim.

,,Sběrači vyrazili na turistické trasy, které strážci vytipovali jako vhodné pro sběr odpadků. Kromě okolí cest se očisty dočkala také některá místa mimo turistické cesty, jako například okolí frekventovaných silnic nebo břehy potoků a řek,“ uvedl Drahný.

Kromě běžných odpadků, jako jsou plechové či plastové obaly od nápojů, uklidili i některé starší skládky v blízkosti horských bud.

Kromě běžných odpadků, jako jsou plechové či plastové obaly od nápojů, uklidili i některé starší skládky v blízkosti horských bud.
Zdroj | Správa KRNAP

Podle zástupců národního parku se odpadky v přírodě rozkládají velmi pomalu. Například papírový kapesník se rozkládá čtyři týdny, igelitová taška 25 let a PET lahev 100 let.

Krkonošský národní park patří dlouhodobě mezi návštěvníky k nejzatíženějším národním parkům v Evropě. Hlavními turistickými cíli v Krkonoších jsou Sněžka, hřebeny pohoří a pramen Labe. KRNAP vznikl v roce 1963 a společně s polským parkem tvoří největší chráněnou přírodní oblast ve střední Evropě.

Čtěte také:

Zdroj: Ekolist.

Předchozí článekŽenu zachránila transplantace. Teď ji k oltáři vedl otec dárkyně orgánů
Další článekZaplavená thajská restaurace je atrakcí. Obsluha má holinky a hosté jezdí na lodích

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno