Speciálním kalendářem pro rok 2024 pomohou hasiči psím útulkům v Česku. Na každém ze snímků je některý z nich s hafanem, který hledá nového pána. Zisk z prodeje půjde na nákup granulí. Jde o projekt deseti útulků a psích hospiců v zemi s profesionálními hasiči. Kalendář Hasiči pomáhají útulkům vychází pravidelně od roku 2017. Za uplynulých pět let se pro ně prodejem kalendářů podařilo vydělat bezmála 1,6 milionu korun.

S nápadem vytvořit kalendář s hasiči a psy či kočkami z útulků přišla kdysi Kateřina Čtvrtničková, která je majitelkou 1. plyšového útulku. Lidé v něm kupují plyšáky, a tím přispívají na provoz zařízení, která nabízejí opuštěná zvířata k adopci. Do tvorby kalendáře se již zapojily desítky profesionálních hasičů. Mnozí psi i díky nim získali nový domov.

Fotografie pro nový kalendář vytvořila brněnská fotografka Aneta Zábranská. Například tým hasičů z Blanska má v nástěnném kalendáři hned tři zástupce. 

Profesionální hasiči pomáhají psům z útulků, a to speciálním kalendářem pro rok 2024. Na snímku pro kalendář se psem z útulku v Blansku hasič Lukáš Vondál.

Blanenský útulek patří k těm menším, přesto je šest jeho kotců téměř neustále plných. Podle vedoucí útulku Jarmily Jurové přibývají problémoví psi a právě u nich je obtížnější najít jim nové chovatele. Jmenuje například staří psi nebo pejsci se zažívacími problémy, kteří potřebují speciální a tím i dražší granule. Nebo také hůře zvladatelní pejsci, kterým se majitelé musí více věnovat.

Jedním z těch, kteří čekají v blanenském útulku na nový domov, je kříženec amerického stafordširského teriéra a bulteriéra Jack, s nímž se fotil hasič Tomáš Fryč. Ten jsem v útulku už od roku 2021. Právě tento pejsek potřebuje zkušenějšího majitele.

Profesionální hasiči pomáhají psům z útulků, a to speciálním kalendářem pro rok 2024. Na snímku pro kalendář hasič Tomáš Fryč se psem Jackem z útulku v Blansku.
Foto: Archiv Aneta Zábranská.

Díky kalendáři si jezdí pro pejsky do útulku v Blansku i lidé z druhého konce republiky. V kalendáři jsou například obyvatelé útulků Dejte nám šanci z Bukovinky, Kočky u Katky z Kobylí, Tlapky na cestě z Velešovic nebo Dočasky De De z Prahy.

Profesionální hasiči pomáhají psům z útulků, a to speciálním kalendářem pro rok 2024. Z focení kalendáře v Blansku.
Foto: Archiv Aneta Zábranská.

Cena stolního kalendáře s 52 fotografiemi je 200 a nástěnného s dvanácti snímky 250 korun. K zakoupení jsou na internetu a také přímo ve vybraných útulcích.

Profesionální hasiči pomáhají psům z útulků, a to speciálním kalendářem pro rok 2024. Tyto jsou k dostání v útulku v Blansku.
Foto: Archiv Aneta Zábranská.
Zdroj: Vladimír Klepáč.
Předchozí článekStudentka liberecké univerzity chce střechy továrních hal přeměnit ve farmy
Další článekAmeričan neměl televizi ani téměř žádný nábytek. Svému městu ale odkázal 85 milionů

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno