Zahrát si v newyorské koncertní síni Carnegie Hall je snem každého umělce. Jedenáctileté talentované klavíristce Noře Lubbadové se to již málem podařilo v minulém roce. Jakmile to koronavirové opatření dovolí, stane se první jedenáctiletou Češkou, která zde vystoupí.

Nora Lubbadová je talentovaná umělkyně, která se do klavíru zamilovala již ve svých čtyřech letech, když doprovázela sestru na hodiny houslí.

Nejvíce si oblíbila Beethovena a Chopina a kromě samotné hudby ji zajímá i historie hudby. Cvičí poctivě každý den a v budoucnu by se chtěla stát světovou klavíristkou.

Jeden z největších úspěchů je pro ni hraní s Moskevskou filharmonií. „Mám za sebou hodně úspěchů, ale ten největší je asi když jsem byla v Moskvě na tříkolové soutěži a ve třetím kole jsem si mohla zahrát s Moskevskou filharmonií, tak to byl pro mě asi největší úspěch,“ popisuje mladá klavíristka.

Letos také uspěla v soutěži Zlatý oříšek pro talentované děti.

Nora s oceněním Zlatý oříšek. Foto: Archiv Nory Lubbadové

Další velký úspěch, který ji čeká, je právě pozvání do newyorské Carnegie Hall. Až to koronavirová opatření umožní, zahraje si na místě, o kterém sní mnoho talentovaných umělců.

Na jedné soutěži Crescendo competition získala první místo, dostala 29,5 bodu z 30, a byla pozvaná do Carnegie Hall. Kdyby nebyl koronavir, tak by si asi zahrála i letos, ale do roku 2023 by si tam měla zahrát. Pro nás je to ohromné, neuvěřitelné, protože by byla první Češkou v tomhle věku, která si tam zahraje,“ zmiňuje hrdá maminka.

Rodiče jsou na Noru velice pyšní a hrdí a plně ji v klavíru podporují. Takové nadšení ale zprvu nečekali.

„Byla jsem velice překvapená, že je tak do hry na klavír zanícená, je to celý její svět. I škola je na vedlejší koleji,” vypráví maminka.

„Čekala jsem, že toho třeba nechá, když se jí třeba nebude dařit, nebo když bude malá, ale vždycky chtěla hrát a spíš jsme ji museli vyhánět od klavíru, než bychom ji nutili,“ dodává.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekLidé na krmítkách sečetli půl milionu ptáků, nejčastěji zahlédli sýkorky
Další článekSkoro 200 kapustňáků se na pobřeží Floridy koupalo s delfíny. Podle vědců jde o nečekané setkání

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno