Po celém světě se strhla obrovská vlna solidarity. Lidé posílají peníze, aby Australanům pomohli vypořádat se s hrozivými následky po požárech. Mezi nimi i pražská zoo, která ve své sbírce vybrala během jediného měsíce už 20 milionů korun. Peníze teď pomáhají koalům či klokanům. 

Děkuji všem, kdo přispěli do naší sbírky. Jsem dárcům vděčen, že jsou ochotni financovat pomoc divokým zvířatům a také, že projevují takovou důvěru naší zoologické zahradě,“ uvedl Miroslav Bobek, ředitel pražské zoo.

Aktuální částka nakonec šokovala všechny, ředitele pražské zoo, samotné dárce i svět. Ani velké země nejsou schopné složit dohromady tak velkou částku na pomoc. Češi se tak opravdu vycajchnovali.

„Těší nás každá desetikoruna, ale osobně mám největší radost z toho, že řada tříd nebo i celých škol organizuje nejrůznější benefiční akce, aby mohly rovněž přispět,“ pokračuje dál Bobek.

Foto: Facebook/ Miroslav Bobek.

Kam finance přesně směřují?

Peníze pomáhají zraněným zvířatům, ale také v monitoringu ohrožených druhů. Na jejich ochranu před dalšími požáry či před zavlečenými predátory.

Jako první byly před dvěma týdny podpořeny částkou 1,6 milionu korun Zoos Victoria. Další statisíce dolarů pak směřovaly či postupně odcházejí do Adelaide Zoo a organizacím Kangaroo Island Land for Wildlife, Mt Rothwell a WIRES.

Češi do Austrálie dokonce poslali pomocnou ruku. Je jí chovatelka Zoo Praha Kateřina Seemannová, která nyní pečuje o zraněné koaly v Healesville Sanctuary.

Foto: Facebook/ Miroslav Bobek.

„Australští kolegové s velikou vřelostí oceňují českou podporu,“ konstatuje vedoucí oddělení in-situ projektů Zoo Praha Irena Valášková. „Považují ji za opravdu mimořádnou a srdečně děkují všem, kdo jim naším prostřednictvím pomáhají.“

Jak přispět?

Číslo účtu: 43-6804660247/0100
Variabilní symbol: 12020
Poznámka pro příjemce: Austrálie.

Zdroj: Zoo Praha.

Předchozí článekSenioři rozveselili vážně nemocné děti. Do jejich životů v nemocnici přinesli pohádku.
Další článekVideo: Psí gentleman doprovází své malé majitelky na autobus. Hlídá je, dokud neodjedou.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno