Studenti Univerzity třetího věku v Ústí nad Labem se rozhodli potěšit vážné nemocné děti, které svůj čas musí trávit v nemocnici.

Parta seniorů naběhla do Masarykovy nemocnice, s sebou barvičky a svoji fantazii. Po hodinách práce byl výsledek jasný, dětské rozzářené oči a radost. Malé pacienty od letošního roku v nemocnici rozveselují pohádkové postavičky nakreslené na zdech. Všichni se tak alespoň na chvilku mohou přenést do pohádky a zapomenout na své trápení a na to, že jsou v nemocnici.

Foto: Facebook – Jitka Kratochvílová

S krásnou myšlenou přišla výtvarnice z Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, Jitka Kratochvílová. Když ležela s dcerkou v nemocnici a koukala na bílé zdi, napadlo ji přinést do nemocnice trošku radosti. Po dohodě s personálem nápad opravdu realizovali.

Do malování dětského oddělení se nakonec zapojilo jedenáct seniorů z univerzity. „Přinesli jsme trošku pohádky do života nemocných dětí,“ napsala na Facebooku Jitka Kratochvílová.

Foto: Facebook – Jitka Kratochvílová

Senioři malovali bez nároku na honorář s vědomím, že jejich práce zpříjemní čas dětem, ale i rodičům. Vše se odehrálo ve velice přátelské atmosféře. Senioři na svých dílech pracovali několik měsíců.

Nápad za milion, který má na svědomí spoustu rozzářených tvářiček.

Čtěte také:

Zdroj:Seniorské listy. Úvodní foto: Facebook – Jitka Kratochvílová

Předchozí článekJsou nejdéle žijícím manželským párem s Downovým syndromem. Po 27 letech se milují pořád stejně.
Další článekNeuvěřitelné. Do Austrálie jste poslali 20 miliónů korun! Peníze už pomáhají zvířatům.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno