Tenhle vir plní titulky novin už pěkných pár týdnů. Většinou jsou to téměř katastrofické zprávy. Na titulkách se málokdy objeví příběhy lidí, kteří obětují veškerý svůj volný čas a pracují tam, kde je nejvíce potřeba. V první linii.

Takovým lidem věnujeme dnešní článek a večer.

Giampiero Giron je v 85 letech doktorskou legendou. „Zeptali se mě, zda bych jim přišel pomoci do nemocnice s pacienty. Okamžitě jsem řekl, že ano. Přísahal jsem. Pokud se bojíte onemocnění, nesmíte pracovat jako lékař,“ nechal se slyšet Giampiero Giron.

Foto: Twitter/Ani Shakarishvili,MD

Lidé svůj vděk vyjadřují různě. Tento vděčný muž přišel poděkovat lékařům, kteří zachránili život jeho ženě, která svůj boj s koronavirem vyhrála.

Foto: Reddit/helloitslar

I na Slovensku se dějí zázraky. Důkazem je pan Farkaš. Ten totiž místní policii nabízel svoji pomoc. „Mohu dělat cokoliv, hlídku na cestě, na hraničním přechodu, fyzickou práci, ale i práci v kanceláři. Vím, že je Vás málo. Jen mi řekněte, co potřebujete,“ oznámil policii 80 letý aktivní děda a lidé šli do kolen.

Foto: Facebook/Polícia SR – Nitriansky kraj

Tento muž pronajímal byt. Věděl, že jeho nájemce je živnostník a má čtyři děti. Rozhodl se, že po něm několik měsíců nebude chtít nájem. „Nemusel se mě ptát, věděl jsem, co je správné. Prosím ostatní nájemce, aby udělali to samé,“ vyzval muž ostatní.

Foto: Twitter/PaulBradshaw

Zázrak na Olomoucku. Tak se dá přirovnat dobrovolnické počínání mladíka z Litovle. Dvacetiletý Jan Borovka pomohl desítkám opuštěných seniorů. „Jsou šťastní, že na ně někdo myslí. Sami vidí, že dnešní mladá generace není až tak zkažená. Vnímají to tak, že i my mladí máme srdce na správném místě,“ řekl Jan Borovka.

Foto: Jan Borovka

Děti mají domácí výuku, školy jsou zavřené. Některým rodičům učivo přerůstá přes hlavu. Takový problém měla i šesťačka, která do své hlavy nemohla natlouct matematiku. Dala vědět svému učiteli a ten se rozhodl jednat. Přišel, vysvětli a odešel. Přes okno.

Foto: Twitter/Josh Anderson

Pomáhají dokonce i zvířátka. Labradorka Wynn pomáhá vyčerpaným lékařům a sestřičkám zbavovat se stresu.

Twitter/KarthickPrabhakaran

A teď do Česka.

Vietnamci chtějí být prospěšní. Koronavirus je spojil s Čechy, komunita šije roušky, podává zdarma občerstvení záchranným složkám, skládá se na plicní ventilátory. A darují našim hrdinům z první linie velké peníze.

Foto: Facebook – Karlovarský kraj.

A v neposlední řadě jsou to zaměstnanci pečovatelských domů. Lidé, kteří raději zůstali bydlet v práci, než aby podstoupili riziko nákazy své rodiny. Na pečovatele se v mnohých případech zapomíná!

Vedle nemocnic…jsou to policisté, hasiči, prodavačky, popeláři, jsou to průvodčí a strojvedoucích ve vlacích. Jsou to řidiči našich autobusů. Jsou to lidé v lékárnách. Jsou to naši hrdinové z první linie.

Češi se semkli a ukázali světu svoji dobrou tvář. Když nepomohla vláda, pomohli “obyčejní lidé“, kteří dokázali neobyčejnou sílu.

Děkujeme, že jste.

Autorka: Nicole Piková.
Předchozí článekPraha podpoří pořadatele kulturních akcí, od vydavatelství nakoupí knihy do knihoven.
Další článekZÁKAZ AUT a plno stromů. V nové čtvrti se bude jezdit pouze na kole. Vedení chce zlepšit životní prostředí.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno