Další krok směrem k přírodě. V současné době je populární vysazovat stromy. Je to aktivita, do které se chtějí zapojit lidé z celého Česka. A co vysadit rovnou nový les?

To přesně se stane na Břeclavsku. Mezi Novosedly a Jevišovkou do roka vznikne nový lužní les. Bude to v rámci projektu obnovy Baštýnského potoka. Cílem projektu je obnova přirozeného vodního režimu území mezi Baštýnským potokem, železniční tratí a řekou Dyjí. Plán počítá i se zalesněním této oblasti.

„Odstraníme levobřežní hráz tak, aby se voda mohla rozlévat. Nicméně takto by to byl pouze suchý poldr, to my nechceme. V lokalitě proto vysázíme skladbou bohatý lužní les, v kterém budou růst desítky druhů stromů včetně ovocných. Během prací dojde k nejen k revitalizaci Baštýnského potoka, ale také vybudujeme mokřad s tůní,“ uvedl generální ředitel Povodí Moravy Václav Gargulák.

Částka se vyšplhala na 18 a půl milionu korun. Práce by měly skončit ke konci letošního roku. Povodí Moravy se dlouhodobě snaží o ozdravování krajiny po celém svém území. Jde o obnovu vodních toků, zlepšení protipovodňových opatření šetrných k přírodě a zajištění migrace vodních živočichů.

Čtěte také:

Zdroj: Ekolist.cz. Úvodní foto: Luboš Houska.

Předchozí článekŽádné gondoly. V benátských kanálech je průzračná voda. Okolo některých pobřeží plují delfíni!
Další článekV Česku se vyléčila další pacientka nakažená koronavirem. Jde o čtvrtý případ.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno