COVID-19 zastavil celou Itálii. Přesto má však tíživá situace své klady. Benátky, které po celý rok lákají davy turistů, se vyprázdnily, a v důsledku dramatického poklesu lodní dopravy se pročistila voda. Do ikonických benátských kanálů se tak nyní vracejí ryb, k některým italským břehům po dlouhé době připluli delfíni.

Zmizeli totiž turisté plující v gondolách. Brzy si místní začali všímat obrovského rozdílu v čistotě vody, uvedla televize CNN. Výrazně se také zlepšila kvalita vzduchu.

„Voda se nyní zdá být průzračnější, jelikož je na kanálech menší provoz, a sedimenty tak zůstávají na dně. Lodní doprava většinou sediment vynáší na hladinu,“ uvedl mluvčí benátského starosty.

„Kanci uprostřed mého rodného města, delfíni v přístavu Cagliari, kachny ve fontánách v Římě, benátské kanály mají nyní čistou vodu plnou ryb. Znečištění ovzduší kleslo. Příroda si během karantény v Itálii bere zpět, co jí patří,“ uvedl na twitteru jeden uživatel.

Ze satelitních snímků je také patrné, že znečištění nad Itálií v za koronavirové karantény kleslo. Podle Evropské kosmické agentury (ESA) se nad Itálií výrazně snížily emise. V záplavě smutných zpráv o koronavirové pandemii, přináší hojení přírody určitou útěchu.

Čtěte také:

Zdroj: Ekolist. Úvodní foto:Michelle Maria

Předchozí článek„Obyčejní Češi“ ukazují svoji neobyčejnou sílu. Roušky? Nejen roušky.
Další článekSázení stromů je populární. Co vysadit rovnou celý les? Na Břeclavsku do roka vznikne jeden lužní.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno