Je tomu už rok, co čeští skauti a skautky začali bezkontaktně roznášet ve vícero městech knihy z místních knihoven. Jedna z takových je například v Moravské Třebové.

Skauti se zapojili už na jaře minulého roku, kdy se kvůli karanténním opatřením zavřely dveře knihoven. Stejně tak musel přerušit svoji činnost samotný Junák. A tak jeho členové pomáhali, kde se dalo. Skauti knihy roznášeli také v LitomyšliSvitavách nebo Lanškrouně.

Jen za první týden, co skauti knihy roznášeli, se k zarytým čtenářům dostalo více než 190 titulů, které mířily hlavně k seniorům a dalším ohroženým skupinám. Podle místní organizace iniciativu občané přijali velmi kladně. Spokojení čtenáři se prý ozvali s návrhem na založení sbírky, do které by mohli přispět a odměnit tak dobrovolníky za jejich ochotu. Spolupráci si pochvaluje i sama knihovna. Na svém facebooku ale dodala, že doufá, že po květnovém otevření už spolupráci nebudou muset navázat. Za rok pandemie skauti doručili 216 čtenářům bezmála 800 knih.

Pomoc ostatním je neodmyslitelnou součástí skautingu. A bylo to právě v proběhnuvším koronavirovém roce, kdy se skauti zapojovali do nejrůznějších prospěšných aktivit. Na začátku pandemie například roznášeli nedostatkové roušky. Nyní pomáhají na Lince seniorů, vyzvedávají léky a zdravotnické potřeby, doučují děti nebo pomáhají v očkovacích centrech.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekZ vychrtlého klubíčka neštěstí je zdravé kotě. Lulu zachránili dobrovolníci z útulku
Další článekZnovuobjevená odrůda by mohla zachránit kávu před globálním oteplováním

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno