Na konci března došlo v Lipníku nad Bečvou k požáru v šicí dílně. Když kouř uviděl Bronislav, neváhal ani vteřinu, skočil do auta a jel zachraňovat.

Už z dálky viděl siluetu v okně domu. Když u domu postavil dodávku, vyskočil na střechu a natáhl se k ženě, která seděla v okně. Bronislav dodává, že žena byla hodně vystrašená a sama by asi neskočila. „Bylo to poměrně vysoko. Řekl jsem jí, ať se přetočí na břicho, chytl jsem ji za nohy a pomalu z okna sundal na střechu avie,“ řekl Bronislav, který si v tu chvíli všiml, že v domě je ještě druhý člověk.

Druhá žena se podle Bronislava nemohla ani pohnout a stála uprostřed místnosti. „Musel jsem na ni trochu zvýšit hlas, aby mě slyšela a abych ji zmobilizoval.“ I druhou ženu se nakonec podařilo vytáhnout. „Obě spolupracovaly a to nám záchranu usnadnilo,“ dodal hrdina.

Když se mu podařilo ženy dostat z domu pryč, naskočil zpět do avie a od domu odjel pryč, aby neblokoval hasičům potřebný prostor.

FOTO: HZS Olomouckého kraje.

Dříve Bronislav sloužil u vojenských hasičů i na zahraničních misích. Přiznal, že to není poprvé, co někomu zachránil život. „Před lety jsem na misi ze skladu, kde unikal chlor, vytáhnul muže. Přežil to,“ řekl s tím, že díky zkušenostem z praxe jednal minulý týden bez otálení. Věděl jsem, že když budu váhat, nemusí to dopadnout dobře. Jsem rád, že jsem pomohl. Je to fajn pocit. Příště zas,“ uzavřel. 

Čtěte také:


Zdroj: Blesk.

Předchozí článekROZHOVOR: V České republice vzniká první svobodná lesní základní škola. Jak funguje?
Další článekBabička přežila španělskou chřipku a dvě světové války. Ve 106 letech vyhrála i nad koronavirem.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno