Sloní malá slečna roste jako z vody. Holčička, která se narodila 27. března 2020, už dokonce dovádí venku. Samozřejmě pod dozorem své maminy Tamary a tety Janity. Poprvé se sloní samička setkala také se svým otcem Ankhorem. Zatím jen přes mříže. Přímé setkání se všemi samci, včetně jejích bratrů Rudiho a Maxe, ji čeká teprve, až trochu povyroste a naučí se bezpečně pohybovat ve výbězích. Malá slečna pořádně baští, váží 110 kilo.

Pražská Zoo očekává ještě jeden přírůstek. Březí je totiž i Janita. Další miminko se tak má narodit během několika dní.

Foto: Petr Hamerník, Zoo Praha.

Senátoři schválili příspěvek pro OSVČ ve výši 25 000 korun a také normu týkající se příspěvků na bydlení, práci a péči. Schválili i novelu zákona o zaměstnanosti, která má zjednodušit nezaměstnaným hlásit se do evidence o zaměstnání na dálku. Lidé už mohou o příspěvek žádat. „ Peníze začneme posílat poté, co zákon vejde v platnost. To by mělo být příští týden,” sdělila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Nakonec alespoň nějaká pomoc, že?

Foto: ČTK.

Pandy v zoo o sebe deset let nejevily zájem. Sexuálně se sblížily až během pandemie. Nikdo se jim nelepil na sklo, nečučel na ně a tak se rozhodly řádit. Měly na to klid. „Těhotenství by bylo velký úspěch, je reálná šance,“ uvedl vedoucí místních zoologů Michael Boos.

Fenka retrívra má jen jedno ucho uprostřed čela. Psího jednorožce na internetu milují. „Rae pro mě byla dar z nebes. Zrovna jsem si ve svém osobním životě procházela těžkým obdobím a ona mě zachránila. Veškerou lásku, kterou ji zahrnuji, mi dává zpět,“ dodala panička. Na sociálních sítích pejska sledují stovky tisíc lidí.

Nejšťastnější zemí světa je Finsko, Česko si polepšilo a předběhlo i Belgii. Kromě toho se Helsinky staly také nejšťastnějším městem světa. Česko se umístilo na 19. pozici. „Zpráva o světovém štěstí se ukázala být nepostradatelným nástrojem pro strategická politická rozhodnutí, který pomáhá porozumět tomu, co činí lidi šťastnými, a pomáhá tak také prosazovat blahobyt občanů,“ uvedl ke zprávě Jeffrey Sachs z organizace Sustainable Development Solutions Network v rámci OSN.

Helsinky, Finsko. Foto: Shutterstock

Olomoucká zoo představila mláďata lemurů. „Rodiči dvou mláďat se stali samec Taťka a samice Bakaka a Angirony. Jelikož panuje pěkné počasí, samice začaly tyto jarní dny trávit se svými mláďaty už venku. Matky pečují o potomky ukázkově i přes drobné nepokoje ve skupině, která nyní čítá devět jedinců,“ uvedla zooložka Jitka Vokurková.

Foto: Miroslav Hradil, Právo.

Doják na závěr!

Dojemná realita karantény: Děda chodí za vnučkou dlouhých 7 kilometrů, aby ji viděl jen přes okno. Kvůli malé Ellianě ušel dědek už několikrát sedm kilometrů, a to jen pro to, aby vnučku spatřil přes sklo okna. I bez doteků a polibků je ale pyšný dědeček štěstím bez sebe. Vnučku vítá širokým úsměvem a dlouze obdivuje její malý nosánek a pusinku. 

 FOTO: Joshua Gillett

Čtěte také:

Předchozí článekVězni z Vinařic ušili 20 tisíc roušek pro seniory. „Jsou jak vyměnění,” říká terapeut.
Další článekItalský kněz sloužil online mši a omylem nechal zapnutý filtr. Video baví celý svět, směje se i sám kněz.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno