Přibližně do konce března bude nepřístupná lokalita Vlčí studánka v lesích u Ústí nad Orlicí. Odpočinkové místo tam vzniklo ve 40. letech minulého století. Správa městských lesů tam aktuálně těží dřevo, potom obnoví cesty a studánku.

Nepřístupná je část od Rasovny až k Vlčí studánce. ,,Po skončení těžby bude opravena cesta a Vlčí studánka, a to v podobném duchu, jako byla v roce 2015 opravena Vicenova studánka,“ uvedla radnice. Dá kromě jiného nainstalovat nové lavičky a upravit koryto potoka.

Vlčí důl leží na severním svahu Andrlova chlumu, začíná nad silnicí u řeky Tichá Orlice v Kerharticích v místě zvaném Rasovna a stáčí se k vrcholu kopce. Odpočinkové místo se studánkou tam vzniklo začátkem 40. let minulého století, poslední větší oprava se uskutečnila v 90. letech 20. století. Vlčím dolem prochází žlutě značená turistická cesta, která vede na vrchol Andrlova chlumu k rozhledně.

Název Vlčí důl vznikl podle pověsti o muzikantovi, který se tam jednou v noci při cestě z tancovačky propadl do vlčí jámy, v níž byli dva vlci. Muž duchapřítomně začal hrát na housle a vlci vyli. Postupně na nástroji praskaly struny, až do rána zbyla jen jedna. Hudebníkovi zešedivěl jeden pramen vlasů. Z jámy ho ráno vytáhl myslivec.

Zdroj: ČTK.
Předchozí článekVelkého králíka čekala téměř jistá smrt, dnes dělá radost tisícům lidí
Další článekMeta a Open AI podepsaly pakt proti dezinformacím generovaným AI. Omezit je mají hlavně ve volbách

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno