Jméno Nguyen Van Phú pravděpodobně znáte. Jedná se o majitele pardubické večerky, který před Vánocemi zachránil výplatu zapomnětlivému zákazníkovi. Od místního pivovaru dostal za odměnu píva. Začal je ve svém obchůdku prodávat a výtěžek z piva za odměnu pak věnoval potřebným. Na ty nezapomíná ani v době koronavirové. Nemocnici poslal milou pozornost, zdravotnickému personálu věnoval ovoce a nápoje.

„Chtěl jsem to věnovat někomu, kdo pomáhá v boji s touto nemocí,“ řekl pan Nguyen a víc se k svému dalšímu činu vyjadřovat nechtěl. 

S charitou mu pomáhají městští strážníci, kteří doručili vitamínovou bombu do pardubické nemocnice. „Jeho level dobra je někde úplně jinde, než u většiny lidí,“ dodal mluvčí pardubických strážníků Jiří Sejkora.

A přidala se i nemocnice. „Jsme velice vděčni a vážíme si každé pomoci a podpory v tomto čase. Chceme za ni moc poděkovat jménem celého personálu,“ uvedl František Lešundák místopředseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje.

Foto: Viet Up

A není jediný. Vietnamci se spojili, koronavirus je s Čechy sblížil. Chtějí pomoci a chtějí být prospěšní.

Minulý týden obletěly české sociální sítě fotky, jak majitelé vietnamských večerek nabízejí zdravotníkům kávu a nápoje zdarma a šijí roušky pro ty, kteří je potřebují. Solidarita vietnamských sousedů se setkala s velkým ohlasem. Jejich snaha pomoci okolí v době koronavirové krize tím však nekončí. Komunita vybrala mimo jiné i peníze na plicní ventilátor. V Ústeckém kraji místní vietnamská komunita vybrala více než 140 tisíc korun na nákup plicního ventilátoru pro ústeckou Masarykovu nemocnici, peníze nemocnici již předala. 

Taky máte pocit, že vietnamské večerky fungují líp, než celá vláda?🇻🇳♥️🇨🇿

Zveřejnil(a) Petr Václavek dne Sobota 21. března 2020

Táta spolu s kolegy vyburcoval krajany v Ústeckém kraji a vybrali ve sbírce přes 140.000 Kč (z toho jen Teplice vybraly…

Zveřejnil(a) Thuy Duong dne Neděle 22. března 2020

Čtěte také:

Předchozí článekKambodžské sestry (98, 101 let) se setkaly po 47 letech. Myslely si o sobě navzájem, že jsou mrtvé
Další článekFotbalisté pomáhají. Messi a Guardiola na boj s koronavirem darovali miliony eur.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno