Happy end má příběh vydry, kterou v tuhých mrazech na konci první lednové dekády zachraňovali havlíčkobrodští hasiči. Jak informovala Stanice Pavlov, kde se zdecimované šelmičky ujali, pacient se plně uzdravil. A už je na svobodě.

Na záchranu vydry říční vyjeli profesionální hasiči z Havlíčkova Brodu letos 9. ledna ráno. Vyčerpané zvíře uvázlo v ledu na rybníku v lokalitě Vlkovsko.

Prognóza byla nejistá, okolnosti zvláštní: živočichovi, jehož existence je bez vody nepředstavitelná, by se něco takového stát nemělo. Jak později usoudili odborníci ze záchranné stanice, šlo patrně o otravu, nikoli však úmyslnou.

Když se k nám zvíře dostalo, bylo bezvládné, nemohlo pohnout končetinami a mělo křeč v tlamce. Po podání řady léků, antibiotik a také léků na některé typy otrav, se stav vydry do rána výrazně zlepšil,“ informoval ředitel stanice Zbyšek Karafiát.

Po patnáctidenním pobytu na stanici v Pavlově u Ledče nad Sázavou, kde nikoli náhodou vznikl i známý večerníček o Vydrýskovi, se pacient tak zotavil, že mohl být vypuštěn zpět do přírody.

Otravu nebylo možné s určitostí stanovit, některé aspekty tomu však nasvědčovaly. „Okolí nálezu jsme pečlivě prohledali a nic jsme nenašli. Úmyslnou otravu vydry přímo na rybníce jsme proto vyloučili,“ popsala Petra Hulvová ze záchranné stanice.

Jak doplnila, šlo o dospělého statného samce v plné kondici. Té už si pár dnů užívá zase na svobodě. „Přímo na místo nálezu vypuštěn nebyl, už proto, že rybník je zamrzlý. Lepší podmínky mu určitě nabídla nedaleká řeka,“ uvedla pracovnice záchranného zařízení, raději bez specifikace konkrétního místa.

Zdroj: Jana Pechová, Novinky.
Předchozí článekJihomoravští silničáři chtějí ve spolupráci s obcemi zakládat nové aleje
Další článekPřes den prodávala v obchodě, v noci ještě pracovala za barem. Vyčerpané těhotné mamince změnil život pozorný šéf

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno