Když Lucka s Alešem přicházeli, vypadali jako spokojení manželé. Od začátku ale člověk cítí, že Lucka toho má na svůj věk za sebou opravdu hodně. Přesto je pozitivní a natěšená na to, co přijde. Je krásná a člověk má pocit, že se o téhle ženě musí dozvědět víc.

„Všechno jsme prodali, celý náš majetek a na začátku února začínáme znovu“, vyrazili mi dech hned v prvních minutách.

Od začátku.

Lucie Lenfeldová měla svůj vlastní kosmetický salón. Vydupala si ho od nuly a člověk by tak řekl, že žije svůj vlastní sen. Navíc žila i ve spokojeném manželství. Zdánlivě měla opravdu vše, co si člověk mohl přát. Jenže jednoho dne mělo tělo dost. „Bylo to prostě vším, obrovským stresem, stereotypem. Tím, jak jsme žili, těch důvodů bylo hned několik,“ říká Lucka, kterou doplňuje manžel Aleš.

Obrovské zdravotní problémy ji donutily zastavit. „Říkala jsem si, že je to přece normální, že všichni chodí do práce. Všichni se za něčím ženou. Člověk si to hodně dlouho nechce přiznat, že je v jeho životě něco špatně. Já jsem musela spadnout hodně hluboko,“ popisuje Lucka a já si začínám tvořit obraz toho, co se jí mohlo v hlavě odehrávat.

Crohnova choroba, kolaps, panická ataka a deprese. Každá z těchto nemocí vyvolává hrůzu sama o sobě. Jenže Lucka si je doslova “vyžrala“ všechny najednou. „Jednoho hezkého rána jsem se vzbudila a bylo tady. Průjem, záchvaty úzkosti, celé noci jsem se třásla. Nepoznávala jsem se v zrcadle, přestávala jsem fyzicky vidět, nechtěla jsem ani dýchat. Myslela jsem si, že umřu. Teď budu hodně upřímná….chtěla jsem umřít,“ vypráví dál Lucka a mně se málem zastaví dech.

Lucka se dostala do kolotoče nemocí, doktorů a nemocnic. Trvalo to téměř rok. Při rozhovoru v koutku oka pokukuje po manželovi Alešovi a přiznává, že právě on jí byl v době nejhorších stavů obrovskou oporou. „Bylo to šílené. Já jsem se někdy bál jít i do práce. Bál jsem se jí tam nechat, člověk opravdu neví, co se může stát“, dodává a já si jen těžko umím představit, co tahle dvojice má všechno za sebou. Zároveň oba přiznávají, že nemoc byla pro jejich vztah obrovskou zkouškou.

Lucka si nicméně našla svojí alternativní cestu, terapie. Nebere prášky, ale o to víc pracuje na své psychice. A v tom vidí svoji vlastní cestu. „Vždycky mi pomohlo, když jsem se dozvěděla, že tu nemoc někdo dokázal zvládnout. Že v tom nejsem sama. Aleš mě navíc vždycky dokázal psychicky nakopnout, že jsem se zvedla. Je to ve mně a na mně, musím udělat další krok.“

Rozhodnutí

Oba dva věděli, že se Lucce pořádně neuleví, když zůstanou v něčem, co nefunguje. Věděli, že ani jeden tady nejsou šťastní. „Cítil jsem, že musíme začít znovu. Jinak a líp,“odhaluje Aleše plány na další dny, měsíce, roky…možná život.

Možná si řeknete, že dneska cestují všichni. Jenže Lenfeldovi se rozhodli, že cestováním začnou opravdu znovu. Od začátku! Udělali rozhodnutí, kterým šokovali své rodiny, kamarády i veřejnost. „Prodali jsme úplně všechno, veškerý náš majetek. Vybavený byt, auto, oblečení i úplné blbosti. Já jsem prodala totálně všechno, mám jen pár kousků oblečení,“ překvapuje mě Lucka s Alešem, oči jim jen září. A já cítím jejich radost. Zbavili se svých materiálních otěží.

Aleš láskyplně kouká na svoji ženu a já vidím, že je pyšný na to, jak se Lucka ke své nemoci postavila a zvládla ji! Z manželské dvojice, která měla velký byt, auto, plné skříně oblečení a materiální jistotu, se stali bezdomovci s batohem.

Já nemám slov, Aleš pokračuje „Letíme na začátku února do Asie. Nemáme zpáteční letenku, nemáme další plány. Budeme cestovat, stopovat, poznávat místní zvyky. Budeme samozřejmě i pracovat. Uvidíme, kam nás osud zavede, jsme tomu zcela otevření, změnili jsme se. Prostě začneme znovu.“ JINAK A LÍP.

A Lucka ještě dodává. „Vím, že štěstí nenajdeme na zemi v Thajsku, je to všechno v nás a na nás. A já za to budu bojovat s Alešem vedle sebe.“

Seděla jsem naproti vyrovnané ženě a nemohla uvěřit tomu, co jsem zrovna měla možnost slyšet. Lucka se smířila se svojí nemocí a rozhodla se, že půjde svojí vlastní cestou. Navzdory lékařům, diagnózám a předepsaným lékům. Navzdory pohodlí, jistotě a pohledům okolí. Nemají nic a zároveň mají mnohem víc….sílu a chuť do nového života. Usmívají se, oba dva.

Aleš a Lucka.

Jejich cestu budeme v Nadhledu sledovat a vy se můžete podívat i sem. Na jejich Instagram: sellitandlive.

Autor: Monika Benešová

Předchozí článekNejvětší úspěch českého golfu v historii! Spilková se probojovala do TOP 10!
Další článekMarkéta z Pardubic se blýskla poctivostí. „Hluboce se před ní klaníme,“reagují Češi.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno