Timothyho Welche si náhradní rodiče vzali, když mu bylo pouhých šest týdnů. Trvalo to dalších 58 let, než se poprvé setkal se svou biologickou matkou. Porodila ho v nízkém věku, čemuž nepřály tehdejší společenské poměry.

Devětapadesátiletý učitel z Londýna Timothy Welch prožil spokojený život. Věděl, že je adoptovaný, ale nikdy neměl potřebu hledat své skutečné rodiče. To se však změnilo v roce 2020, kdy zemřela jeho adoptivní matka Eunicé, otec Bill odešel ještě o dva roky dříve.

Timothy and his adoptive parents
Timothy se svými adoptivními rodiči. Foto: Facebook/Wealth.

Nemohli mít vlastní děti, a tak mě adoptovali, bylo jim tehdy 36 let,“ popisuje Timothy, jak se dostal do rodiny, v níž podle svých slov měl skutečně šťastný život. „Ale když moji adoptivní rodiče zemřeli, začal jsem celý svět vnímat jinak,“ vysvětluje, jak ho napadlo začít hledat ty skutečné.

S hledáním mu pomohly sociální sítě a zejména Penny Greenová, která na Facebooku provozuje skupinu pro lidi, kteří se narodili v domově pro mladé matky The Haven ve městě Yeteley. Timothy totiž ze starých fotografií zjistil, že se narodil právě tam.

Svobodné matky to v šedesátých a sedmdesátých letech v Anglii neměly vůbec lehké. Obecně se za nejlepší považovalo, když šly porodit do nějakého podobného zařízení, jako byl The Haven, a následně jim byly děti odebrány, nezřídka vynuceně, a nabídnuty k adopci.

A netýkalo se to jen mladých dívek, například matce Penny Greenové bylo v té době již 36 let, ale nebyla vdaná. Podle dostupných odhadů se v The Haven mezi roky 1945 a 1970 takto narodilo kolem 1800 dětí.

Timothy je přesvědčen, že se rovněž stal obětí nucené adopce: „Matka neměla na výběr, zejména pokud chtěla dál pracovat. Jak by mě uživila, kdyby neměla práci?“

S pomocí Penny Greenové začal Timothy pátrat na úřadech a v matrikách a na podzim loňského roku se konečně mohl setkat se svou biologickou matkou June a jejím současným manželem Michaelem. A seznámil se také se dvěma mladšími bratry Gregem a Chrisem i jejich rodinami.

Bylo to emotivní, ale zároveň úplně přirozené,“ popsal Timothy první setkání s June. „Mluvili jsme o různých věcech, ale nejvíc mě bavilo se na ni dívat a vnímat, jaká je.“ Od té doby přidává další střípky do své životní mozaiky.

Mimo jiné se dověděl, že June bylo 18 let, když se narodil, a že zhruba o rok dříve porodila ještě jednoho syna, kterého však od té doby neviděla. A také že jeho otec byl Íránec, s nímž June na začátku šedesátých let prožila krátký románek.

Timothy se nyní s nadšením poznává se svou skutečnou rodinou. Úspěšným shledáním však jeho úsilí nekončí. Dal si totiž za cíl vypátrat i svého biologického otce a staršího bratra.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekPardubice připravují v Dražkovicích výsadbu stromů a obnovu mokřadů
Další článekMuž měsíce promlouval k těhotenskému bříšku své partnerky. Neuvěříte, co se stalo po porodu

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno