Jednatřicetiletá Vídeňanka Marlene Engelhornová řeší ve svém věku netradiční problém. Chce se zbavit části dědictví ve výši 25 milionů eur (616 milionů korun), protože jí přijde, že si je nezaslouží.

„Zdědila jsem velké bohatství a s ním i moc, aniž bych pro to cokoli udělala,“ řekla. Teď podle stanice BBC zakládá iniciativu, v jejímž rámci padesát obyvatel Rakouska rozhodne, na jaké účely se částka použije.

Žena rakousko-německého původu peníze zdědila v roce 2022 po své babičce Traudl Engelhornové-Vechiattové, zesnulé manželce Petera Engelhorna. Ten je pravnukem Friedricha Engelhorna, spoluzakladatele německé společnosti BASF, nyní největší chemické firmy na světě.

List Forbes odhadl současné jmění Marlene Engelhornové na 3,8 miliardy eur (94 miliard korun). Mladá Rakušanka ještě před smrtí babičky prohlásila, že devadesát procent dědictví rozdá.

„Zdaňte bohaté“

Ve středu odeslala deseti tisícům náhodně vybraných obyvatel Rakouska dopis s výzvou, aby se podíleli na rozhodnutí, jak část dědictví rozdělit.

Rakousko jako jedna z mála evropských zemí zrušilo dědickou daň před šestnácti lety a Engelhornová to pokládá za nespravedlivé. „Pokud nedokážou bohatství přerozdělit politici, musím to udělat sama,“ doplnila.

Současně se předloni spolu se skupinou milionářů vyjádřila pro větší zdanění bohatých. „Mnoho lidí má problémy vyjít s penězi z práce na plný úvazek a platí daně z každého eura, které v práci vydělají,“ poznamenala kriticky.

Zdroj: Martin Procházka, Novinky.
Předchozí článekOrel nalezený minulý týden Vysočině přežil otravu a vrátil se do přírody
Další článekSnímek a vzpomínky německé rodačky pomohly lesníkům z Ralska obnovit studánku

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno