Osmnáctiletý O’Tavais Harris z Knoxvillu ve státě Tennessee nikdy nechtěl být hasičem, ale nakonec se jím možná přece jen stane. Hasiči jej totiž pomáhali přivést na svět a se stejnými muži se nedávno setkal znovu, když dostal přidělenu stáž právě u hasičského sboru.

Byl Nový rok 2005, když těhotná Lateshia Hallová zjistila, že se svým sedmým dítětem to do porodnice to už nestihne. Její matka tak vytočila tísňovou linku a zakrátko dorazili hasiči, kteří pomohli dostat O’Tavaise na svět.

Lateshia s chlapcem pak zamířili do nemocnice na vyšetření, hasiči zase pomáhat jinam a nikoho ani nenapadlo, že se ještě někdy potkají.

Letos v červnu pak Lateshia zvedla videohovor od svého syna a na displeji jej viděla s nějakým dalším mužem. „Víš, kdo to je? Není ti povědomý?“ ptal se O’Tavais a společně s cizím pánem se podezřele smáli.

Šlo o Kevina Faddise, jenž je dnes zástupcem šéfa knoxwillského hasičského sboru a před 18 lety byl jedním z mužů, kteří pomáhali u O’Tavaisova narození.

Mladík totiž na jaře maturoval a dostal se do programu organizace, která mladým lidem zprostředkovává osmitýdenní placené stáže v městských institucích či službách. A O’Tavaisovy bylo zcela náhodně přiděleno místo u hasičů, kde se znovu setkal s muži, kteří byli u jeho porodu.

U sboru totiž stále pracuje také Mark Wilbanks, jenž byl druhým ze tří záchranářů, kteří tehdy na místo dorazili. Když mu Faddis žekl, kdo je O’Tavais, nemohl tomu uvěřit. „Jsem rád, že je tu s námi. Je to velmi cílevědomý kluk,“ řekl Mark Wilbanks webu The Washington Post.

Pro něj i pro Kevina Faddise to bylo poprvé, kdy se v takové situaci ocitli, ale od té doby Wilbanks pomáhal u šesti dalších porodů, zatímco Faddis si pak připsal již jen jeden.

Sám O’Tavais nikdy hasičem být nechtěl a zatím ani nechce, protože na podzim nastupuje na univerzitu, kde bude studovat angličtinu, a do budoucna se chce angažovat ve školství a stát se inspektorem.

Zatím to ale spíše vypadá, že je mu hasičská profese souzená. A asi se ani není co divit, když nad ním po narození místo sudiček stáli tři hasiči.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekNa 600 hnízdech už letos lidé zaznamenali mláďata čápů
Další článekNový Zéland v supermarketech zakázal plastové sáčky na ovoce a zeleninu

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno