Guvernér Gavin Newsom oznámil skvělou zprávu. Kalifornské úřady začnou platit restauracím za to, že každý den uvaří těm nejpotřebnějším. Seniorům v nouzi. Ti každý den tak dostanou tři jídla zcela zdarma.

Zároveň tím restaurace dají práci těm, kteří ji ztratili kvůli pandemii koronaviru. Nemusí tak propouštět.

Náklady

Restaurace dostanou 16 dolarů za snídani, 17 za oběd a 28 dolarů za večeři (dohromady 1525 Kč). Podílet se na tom bude stát a Federální agentura Spojených států amerických (FEMA). Ta pokryje 75% nákladů.

„Projekt umožní restauracím pracovat dál, nepropouštět. Naopak. Mohou dát práci i dalším lidem. Začnou připravovat desítky jídel pro seniory. Budou je i rozvážet po celé Kalifornii,“ řekl Gavin Newson.

Důraz bude dát i na to, aby jídla byla výživná a zdravá. „Chceme posilnit imunitu našich seniorů. Žádné přeslazené nápoje, jídla z Fast foodu a podobně,“ pokračuje Newson.

Podpora místních.  

Stát se zaměří i na pomoc místním farmářům. „Chceme, aby se restaurace zaměřili na místní zdroje a produkci. Aby suroviny nakupovali od našich farmářů. Chceme tyto všechny firmy spojit a pomoci jim. Abychom i do budoucna mohli chodit svých oblíbených hospůdek a ke svým oblíbeným farmářům,“ dodal Garvin Newsom.

Lidé nad 60 let a senioři, kteří žijí sami…se už nemusí bát, že zůstanou bez jídla. Nebudou se muset trmácet do obchodu a vystavovat se tak možnosti nákazy.

Čtěte také:

Předchozí článekFOTO DNE. Muže s rakovinou museli převézt do nemocnice. Záchranáře prosil o jedno a ti nemohli odmítnout
Další článekDěvčátku chybělo objetí babičky s dědou. Vymyslela způsob, který inspiroval celý svět

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno