Americký stát Texas zasáhly nezvykle silné mrazy a sněžení, které minulý týden způsobily problémy s dodávkou elektřiny a pitné vody. V jedné chvíli bylo bez elektřiny několik miliónů obyvatel. Mnozí z nich trpěli zimou. Místní úřady dokonce informovaly o několika úmrtích.

Později se internetem začalo šířit pěkné gesto místního podnikatele z Houstonu, který zabezpečil, aby jeho sousedé byli v teple. Během 72 hodin otevřel „Mattress Mack“ McIngvale své prodejny s nábytkem. Podle zaměstnanců obchodů poskytli teplé místo na přespaní 700 lidem a rozdali tři tisíce porcí teplého jídla.

Není to poprvé, kdy podnikatel pomáhal lidem v nouzi. V roce 2005 u sebe v obchodech nechal stovky lidí, kteří po hurikánu Katrina neměli kam jít. A v roce 2007 pomohl rodinám obětí hurikánu Harvey. Když v roce 2019 zaútočila tropická bouře Imelda, jeho společnost opět zajistila, aby byly dveře Gallery Furniture otevřené pro všechny, kteří potřebovali pomoc.

Elektřinu v noclehárně zajišťuje generátor na naftu. Tento rok se ovšem musí popasovat jen s jedním vodovodním potrubím.

„Je zřejmé, že lidé mají úzkosti a jsou v depresích. Několik dní byli v hrozné zimě, bez elektřiny, tepla a vody,“ řekl McIngvale pro Washington Post. „Logistika je trochu náročná, ale děláme to tak, aby to fungovalo. Hlavní je dostat lidi z toho chladu,“ uzavřel.

Čtěte také:

Zdroj: The Washington Post.

Předchozí článekKoala se narodil bez chodidla. Se zázračnou protézou i běhá, ošetřovatelka brečela štěstím
Další článekRozdává lidem respirátory, aby zbrzdil pandemii. Chybí nám solidarita, říká dárce

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno