V posledních měsících se psalo především o Megxitu (Harry a Meghan se vzdali rolí předních členů královské rodiny). Na královskou dvojici se sesypala kritika snad z celého světa. Média pár dní prakticky neřešila nic jiného.

Začátkem dubna se rodina přestěhovala do Spojených Států. Dění kolem utichlo. Harry s Meghan ovšem nezahálí a pomáhají tam, kde je třeba. V roli dobrovolníků neziskové organizace Project Angel Food rozváželi minulou středu jídlo pro těžce nemocné klienty. A to už se v médiích zase tolik neobjevuje, nejde totiž o tak velkou senzaci.

Harry a Meghan nás oslovili sami. Dozvěděli se, že naši řidiči jsou momentálně plně vytíženi a nabídli nám svoji pomoc,“ říká ředitel neziskovky Richard Ayoub. „Už v pondělí nám přivezli různé trvanlivé potraviny, které předáme těm, kteří to nejvíce potřebují. Hned ve středu pak sami rozvezli hotová jídla na dvacet adres našich klientů,“ dodává.

Meghan Markle i princ Harry dodržovali bezpečnou vzdálenost a po celou dobu měli roušky a rukavice.

Jsem nadšený, že si manželé vybrali právě nás. Moc mě potěšilo, že mají zájem udělat něco pro tu v současnosti koronavirem vůbec nejohroženější skupinu obyvatelstva, kterou jsou lidé ve vyšším věku. Většině z těch čtyř stovek zájemců, kteří se u nás přihlásili o pomoc, je přes šedesát let. Mají nejrůznější závažné poruchy imunity, cukrovku, astma a jiné zdravotní problémy,“ vysvětluje Richard Ayoub. Nezisková organizace denně rozveze přes 1 600 porcí hotových jídel.

Čtěte také:

Úvodní foto, autor: AP

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno