Velké chvály se dostalo dvěma psům, kteří minulou sobotu vyrazili se svým majitelem na výlet do vrchů v anglické Jezerní oblasti. Když jejich majitel zkolaboval, psi dokázali najít další turistku a dovést ji k bezvládnému muži, aniž by měli v tomto ohledu jakýkoli výcvik.

Jedenasedmdesátiletý nejmenovaný muž se vydal se svými čtyřnohými společníky do vrchů nedaleko městečka Keswick během sobotního dopoledne. V terénu u Braithawaite How ale náhle zkolaboval.

Místem procházela i turistka, která ovšem seniora neviděla, po chvíli však zaslechla silný štěkot a spatřila černého labradora. „Štěkáním upoutal její pozornost a pak se snažil ji přimět, aby se vrátila,“ uvedl mluvčí keswické horské služby.

Ženu labrador odvedl k místu, kde ležel jeho majitel. U něj celou dobu ležel zlatý retrívr a štěkal, aby i on upoutal pozornost. Turistka okamžitě zavolala na tísňovou linku a začala seniorovi poskytovat první pomoc.

Záchranáři asistují seniorovi při sestupu z vrchu Braithwaite How.
Foto: Keswick Mountain Rescue Team

V době, kdy se záchranáři dostali na místo, už se senior probral z bezvědomí a za jejich podpory byl schopen po svých dojít k sanitce čekající pod kopcem. Následně byl převezen do nemocnice na vyšetření.

Horská služba složila poklonu kolemjdoucí ženě i psům, kteří jednali jako praví záchranářští psi. „Snažíme se je takto vycvičit roky, aby v tom byli absolutně spolehliví. Pes tohle umí, ale to, že se takto rozhodne kompletně netrénovaný pes, je skvělé,“ uvedl Rob Grange z horské služby.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekNorové objevili druhou lyži z doby vikingské. Neuvěřitelný nález, tvrdí vědci
Další článekZeleninu pro vlastní spotřebu si v Česku pěstuje 240 000 domácností

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno