Památku svého zesnulého dědečka uctil teprve sedmiletý britský chlapec Oliver Connon stylově. Během měsíce ledna se mu podařilo uběhnout maraton a vybrat tak peníze na léčbu rakoviny slinivky břišní, která se v roce 2020 stala osudnou právě jeho dědovi.

Posledním lednovým dnem zakončil Oliver úspěšně svou misi, kdy od začátku roku pracoval na uběhnutí celého maratonu o délce 42,195 km.

Jeho cíl nebyl pouze osobním triumfem, ale i splněným přáním získat finanční prostředky na boj s rakovinou slinivky břišní ve Spojeném království. Tato nemoc postihla jeho dědečka, který na její následky před necelými čtyřmi roky zemřel.

PHOTO BY NICKY CHRIMES/SWNS

Olivera na jeho cestě doprovázela matka Miranda. Sedmiletý mladík běhal prakticky každý den po škole a o víkendech, aby dosáhl svého cíle. Rodina vybrala v přepočtu přes 53 tisíc korun. Dalších osm tisíc korun bylo darováno prostřednictvím GiftAid.

Na videu je vidět Oliver v doprovodu své matky přetínající cílovou pásku, na jejímž druhém konci čekali jeho kamarádi a rodinní příslušníci, aby společně oslavili úžasný počin teprve sedmiletého chlapce.

Oliverova matka vyjádřila hrdost nad odhodláním svého syna a jeho píli ocenila trofejí, kterou mu na konci běhu předala. „Je to úžasné. Veškeré jeho úsilí se vyplatilo a dokázal vybrat peníze na dobrou věc. Můj táta by na něj byl moc pyšný, i já jsem,“ komentovala Miranda úsilí svého syna pro SWNS.

Britský chlapec však nepolevuje a těší se na další výzvy, které by rád společně se svou matkou podnikl.

Zdroj: Novinky.
Předchozí článekV Krkonoších úspěšně skončil poslední ze tří projektů na zadržení vody v krajině
Další článekLes nesmrtelných příběhů dává prostor pro vyprávění a chrání panenské bučiny v Rumunsku

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno