Amerika obdivuje teprve sedmiletého hrdinu, který zachránil svého tátu a mladší sestru před utonutím. Chase Poust z Floridy zvládl doplavat pro pomoc, když jeho příbuzné na člunu smetla vlna a otec Steven musel zůstat u čtyřleté dcerky Abigail.

Byl poslední květnový pátek, když Steven Poust zakotvil svou loďku na řece St. Johns River nedaleko floridského města Jacksonville. Američan s sebou vzal své děti, sedmiletého Chase a čtyřletou Abigail, aby si společně mohli zaplavat.

Mladší dítě bylo zvyklé se ve vodě přidržovat člunu. V jednu chvíli se ale zvedl vítr a přihnal silnou vlnu, takže se Abigail musela pustit a spadla do vody. Měla na sobě sice záchrannou vestu, ale její starší bratr věděl, že ještě není zkušená plavkyně, takže se za ní pohotově vydal, aby ji chytil.

Proud však začal obě děti odnášet dál od paluby, a když si děsivé scény všiml otec Steven, připlaval, aby se o Abigail postaral sám. Chase mezitím poprosil, aby se pokusil dostat na břeh a sehnat pomoc. Informoval o tom zpravodajský web stanice CNN.

,,Řekl jsem Chaseovi i Abigail, že je mám moc rád, protože jsem v tu chvíli vůbec netušil, jak to všechno dopadne. Snažil jsem se je u sebe udržet oba, ale pak už jsem to nezvládal, protože dcera se ode mě postupně vzdalovala,“ svěřil se otec.

Brave 7-year-old boy helps save his younger sister and dad after a boating  mishap in Florida - Salten News
Foto:CNN.

Trvalo asi hodinu, než se sedmiletému chlapci povedlo dostat na pevninu. Později popsal, že plaval na znak a odrážel se rukama směrem k pevnině, aby vydržel dlouho a brzy se nevyčerpal. Jakmile stál nohama na zemi, doběhl k nejbližšímu domu, jehož obyvatelé upozornili na svízelnou situaci záchranáře. 

Otce Stevena a čtyřletou Abigail mezitím vodní proud odnesl o více než dva kilometry dál od loďky. Záchranáři u Jacksonvillu tak nejdřív našli jen opuštěný člun a s hledáním jim musely pomoct posily. ,,Nakonec se nám otce i dceru podařilo dostat do bezpečí a je velké štěstí, že se všem třem nyní už dobře daří,“ uvedl mluvčí místní záchranné služby Eric Prosswimmer. 

Čtěte také:

Zdroj: CNN, Aktuálně.

Předchozí článekLesy ČR obnovily epidemií přerušené pracovní Dny za obnovu lesa
Další článekKriticky ohrožených sýčků začíná přibývat, radují se ornitologové

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno