HARWICH – 89-letá babička z města Harwich v anglickém Essexu by si mohla užívat zasloužený oddych. Rozhodla se ovšem, že pomůže dětem ze sociálně slabších rodin. Už v době lockdownu pekla pro ty nejzranitelnější. V této době reaguje na iniciativu fotbalisty Marcuse  Rashforda, který bojuje za bezplatnou stravu pro školáky z chudých rodin i v době prázdnin.

Flo Osborne pochází z Essexu a už začátkem dubna začala péct koláče ve své malé kuchyni. S touto myšlenkou přišel její syn Graham, který vlastní hotel a restauraci.

Hasič Les Nicoll na jaře spustil kampaň, jejíž cílem bylo pomoci starším a zranitelným lidem, kteří v době pandemie nemohli opustit svůj dům. Flo se stala nejstarší pekařkou kampaně. Napekla přes 200 koláčků, které věnovala komunitě North Essex Support Team.

Když babička ve zprávách viděla iniciativu anglického fotbalisty, který už delší dobu bojuje za to, aby děti ze sociálně slabších rodin měly teplou stravu i v době prázdnin, neváhala a rozhodla se pomoci. Jeho myšlenku považuje za krásný nápad.

Všechny ingredience nakupuje za vlastní peníze a někdy vstává i v půl 5 ráno, aby stihla upéct dostatek koláčů. Graham je na maminku pyšný a tvrdí, že pečení koláčků ji udržuje v lepší kondici.

Za toto nádherné gesto ji pochválil i útočník anglického týmu Manchester United, Marcus Rashford.

Čtěte také:

Zdroj: United.

Předchozí článekLidé sdíleli fotografie, jak jim jejich adoptovaná zvířátka projevila lásku
Další článekBabi, nekuř! Páťáci z Kunovic při výuce na dálku natočili poučné video o dýchání

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno