Každý den vstane a cestuje desítky kilometrů, přesněji řečeno 60 kilometrů, proto, aby mohl vidět a obdivovat moře. „Miluji jeho barvu, šum, vůni,“ řekl Pasquale.

Ostatní lidé vídají na pláži stařečka už od minulého roku. Vždy si v tichosti rozloží svoji stoličku a každý den si v tichosti vychutnává přítomnost “mořského přítele“. V poslední době si všimli, že dědeček navíc začal sbírat i odpadky na pláži.

Pasquale celý život tvrdě pracoval. „Každý den děkuji Bohu za sílu, kterou mi dává. Protože pořád mohu dělat to, co chci. Roky jsem pracoval v belgických dolech. Byl jsem i číšníkem a farmářem. Prací jsem doslova žil,“ uvedl.

Po celoživotní práci měl jen jediný sen. Vrátit se do Itálie a vidět modré moře.

Na čím přemýšlí?

Myslím na Boha, který mi i v tomto věku umožňuje pozorovat moře,“ přiznal stařeček, přičemž dojemné scény si všimli stovky lidí. V době pandemie Pasquale dodržoval karanténu. Teď se opět vrací na svoji milovanou pláž.

„Jeho láska k životnímu prostředí je tak velká, že na pláži vždy posbírá i plasty a polystyrén a odpadky,“ tvrdí dobrovolníci ze společnosti Plastic Free onlus,  kteří s ním telefonovali. Zvěčnili ho i kolemjdoucí.

Musíme se pustit do práce a milovat svoji planetu,“ říká. Dále poprosil ostatní, aby neházeli odpadky na zem, protože ,,je najdeme v moři, v žaludku ryb a v našem těle,“ dodal Pasquale.

Dědeček tak vrací svému „mořskému příteli“ to, co mu doteď dával a dává.

Pasquale, 93 anni, il nonno plastic free, la sua prima uscita dopo il lockdown è stata per raccogliere i rifiuti sulla…

Zveřejnil(a) use_brain_not_plastic dne Sobota 23. května 2020

Čtěte také:

Zdroj: Nonsolonautica. Foto: Facebook/laforzadicambiare.it

Předchozí článekStaré a ztrouchnivělé stromy nejsou zbytečné. I zdánlivě mrtvý strom v sobě může skrývat nový život
Další článekMuž po dvou měsících karantény viděl svého oslíka, rozplakali se oba.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno