V dobách šíření koronaviru zavládla mezi lidmi panika. Lidé nakupovali v supermarketech i to, co nepotřebovali. Nejvíc ohrožení virem jsou přitom starší lidé a zdravotně znevýhodnění. Ti se v mnoha případech do supermarketů báli a bojí chodit.

Supermarkety Woolworths a Coles v Austrálii však přišly s krásnou myšlenkou. Právě pro seniory a zdravotně znevýhodněné otevřou obchody a o hodinu dřív. Tito lidé si tak budou moci v klidu nakoupit, uvádí web ABC News.

Společnost Woolworths už v průběhu minulého týdně oznámila, že spolupracuje s firmou Meals On Wheels. Jejich cílem je dodat starším lidem toaletní papír.

Nedávno ovšem přišli s ještě hezčí myšlenkou. Supermarkety otevřou už v 7 hodin ráno pro seniory a zdravotně znevýhodněné. Ti tak budou moci v klidu nakupovat celou hodinu. Pak teprve se obchody otevřou pro ostatní zákazníky. Každý z nich však bude muset předložit osobní průkaz.

„Chtěli bychom poděkovat našim zákazníkům za trpělivost a omluvit se za nepříjemnosti způsobené změnou otevíracích hodin,“ uvedla společnost.

Spoločnost Coles s odstupem času oznámila, že půjde ve šlépějích společnosti Woolworths. Speciální hodina ráno lidem zabezpečí klidnější nákup, uvádí společnost na oficiální stránce.

Předchozí článekŠpanělsko tleská. Lidé vyšli na balkon, aby vzdali hold svým zdravotníkům a prodavačkám.
Další článekVietnamští prodejci pomáhají zdravotníkům, nabízejí občerstvení zdarma.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno