Italské město Lucca, nacházející se v Toskánsku, se má stát přívětivějším k domácím mazlíčkům. Mělo by se tak stát prvním pet-friendly městem v Evropě.
S nápadem přišly dohromady veterinární odbor univerzity v Pise, rada města a společnost Lucca Crea. Hradit se bude z fondů Evropské unie. O projektu informuje server The Times.

Profesor ekonomie zemědělství Francesco Di Iacovo pro The Times říká, že soužití s domácím mazlíčkem je pro člověka jedním z nástrojů, jak mít spojení s přírodou, což by mělo mít pozitivní vliv na psychiku a zdraví člověka. Je tak třeba k tomu uzpůsobit veřejné politiky, které by měly reagovat na změny vztahů mezi lidmi a jejich mazlíčky.

Podle profesora Di Iacova bychom měli začít tato zvířata vnímat jako důležité zdroje. V rámci projektu by ti, kteří budou tvořit nové politiky, měli začít přemýšlet například o těchto otázkách: Jak zapojit zvířata do každodenního života města, jak se budou moct pohybovat ve veřejné dopravě nebo jak je využít ve školách či v domovech důchodců v době, kdy jejich páníčci nejsou doma.

Profesor Di Iacovo doufá, že model, který bude aplikován ve městě Lucca, bude možné přenést i do dalších evropských měst.

Čtěte také:

zdroj: The Times.

Předchozí článekVideo: Záchranář dával masáž srdce sraženému slůněti. Uspěl a zachránil mu život
Další článekZubr evropský se úspěšně vrací do volné přírody. V Česku žije přes 120 zvířat

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno