Značné náklady na studium jedné z nejprestižnějších amerických univerzit budou hrazeny studentům, jejichž rodiče vydělávají méně než 100 tisíc dolarů ročně. Princetonská univerzita v New Jersey úpravu svého systému finanční pomoci podle CNN oznámila minulý týden.

Dříve dostávaly plnou finanční pomoc pouze rodiny s příjmem nižším než 65 tisíc dolarů. Přes 25 procent studentů teď podle čtvrteční tiskové zprávy získá finanční podporu, která plně pokryje náklady na školné, ubytování a stravu. Roční školné je ve výši 80 tisíc dolarů. Připravená je také částečná podpora pro rodiny, které vydělávají až 150 tisíc dolarů za rok.

„Jednou z definujících hodnot Princetonu je náš závazek zajistit, aby si talentovaní studenti bez ohledu na prostředí, z něhož pocházejí, mohli dovolit vzdělání na Princetonu a aby mohli vzkvétat v našem kampusu i ve světě mimo něj,“ píše ve zprávě Christopher L. Eisgruber, prezident Princetonu. „Tato úprava našich balíčků pomoci, jež je možná díky trvalé štědrosti našich absolventů a přátel, vylepší zkušenosti studentů během jejich pobytu v Princetonu i možnosti jejich uplatnění po absolutoriu.“

Jako první budou z nového vylepšeného systému finanční pomoci profitovat studenti, kteří začnou na Princetonu studovat na podzim 2023. Univerzita také zrušila roční příspěvek studentů na část školného a výdaje, které měli hradit ze svých vlastních úspor a práce na akademické půdě. Naopak zvýšila příspěvek na výdaje osobní a za knihy.

Mezi absolventy prestižní školy patří třeba bývalá americká první dáma Michelle Obama, soudkyně Nejvyššího soudu Sonia Sotomayor, jordánská královna Noor nebo zakladatel Amazonu Jeff Bezos.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekVědci vytvořili dalších pět embryí ohrožených nosorožců, celkem jich mají 22
Další článekDobrovolníci založili uprostřed olomouckého sídliště Nové Sady park

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno