Značné náklady na studium jedné z nejprestižnějších amerických univerzit budou hrazeny studentům, jejichž rodiče vydělávají méně než 100 tisíc dolarů ročně. Princetonská univerzita v New Jersey úpravu svého systému finanční pomoci podle CNN oznámila minulý týden.

Dříve dostávaly plnou finanční pomoc pouze rodiny s příjmem nižším než 65 tisíc dolarů. Přes 25 procent studentů teď podle čtvrteční tiskové zprávy získá finanční podporu, která plně pokryje náklady na školné, ubytování a stravu. Roční školné je ve výši 80 tisíc dolarů. Připravená je také částečná podpora pro rodiny, které vydělávají až 150 tisíc dolarů za rok.

„Jednou z definujících hodnot Princetonu je náš závazek zajistit, aby si talentovaní studenti bez ohledu na prostředí, z něhož pocházejí, mohli dovolit vzdělání na Princetonu a aby mohli vzkvétat v našem kampusu i ve světě mimo něj,“ píše ve zprávě Christopher L. Eisgruber, prezident Princetonu. „Tato úprava našich balíčků pomoci, jež je možná díky trvalé štědrosti našich absolventů a přátel, vylepší zkušenosti studentů během jejich pobytu v Princetonu i možnosti jejich uplatnění po absolutoriu.“

Jako první budou z nového vylepšeného systému finanční pomoci profitovat studenti, kteří začnou na Princetonu studovat na podzim 2023. Univerzita také zrušila roční příspěvek studentů na část školného a výdaje, které měli hradit ze svých vlastních úspor a práce na akademické půdě. Naopak zvýšila příspěvek na výdaje osobní a za knihy.

Mezi absolventy prestižní školy patří třeba bývalá americká první dáma Michelle Obama, soudkyně Nejvyššího soudu Sonia Sotomayor, jordánská královna Noor nebo zakladatel Amazonu Jeff Bezos.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno