Fantastický výsledek. Další velký talent českého tenisu Brenda Fruhvirtová si připsala obrovský úspěch. Dvanáctiletá tenistka totiž ovládla prestižní turnaj v Les Petits, který je odborníky považován za neoficiální mistrovství světa hráček do 14 let!

Dvanáctiletá Brenda svou jízdu turnajem završila finálovým vítězstvím nad Američankou Clervie Ngounoueovou, kterou po velké bitvě přetlačila 6:0, 3:6, 7:5. „Ona hodně rychle servíruje, takže jsem musela být připravena. Její první servis má 190 kilometrů v hodině,“ říkala pro Tenisový svět mladá slečna.

Česká naděje, na kterou dohlíží kouč Sereny Williamsové Patrick Mouratoglou, má jasno i o své nejbližší budoucnosti. „Řadím tento úspěch hodně vysoko. Ale teď už se dívám na nějaké juniorské grandslamy, tam bych chtěla také hrát,“ prozrazuje Brenda.

Foto: Sport/Twitter

Pochvalná slova na adresu české naděje přišla mimo jiné právě od slavného trenéra třiadvacetinásobné grandslamové šampionky. „Ano, také mi gratuloval. A v dubnu za ním asi pojedeme a uvidíme. Budeme tam trénovat,“ má jasno mladá šampionka.

Linda a Brenda Fruhvirtovy. Jména těchto dvou mladých slečen si velmi dobře zapamatujte. Jak čerstvá vítězka turnaje v Les Petits Brenda, tak její o dva roky starší sestra Linda, totiž patří k obrovským nadějím nejen českého tenisu.
Tím, že Brenda ovládla turnaj v Les Petits, totiž vytvořila další významný zářez do historie juniorského tenisu. Kromě toho, že se stala jeho nejmladší vítězkou, se totiž spolu se sestrou Lindou, která turnaj vyhrála před rokem, staly i první sourozeneckou dvojici v dějinách, jež tento podnik ovládla.

Zdroj: Sport.cz. Úvodní foto: Tenisovy svet.

Předchozí článekŘvoucí scény v obchodech? Tahle mamina má vystaráno. Dala dítěti práci.
Další článekVědci dokázali, že turistika má fantastické účinky na zdraví. Podívejte se, co všechno dokáže vyléčit!

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno