Alexej, Alex, Amélia a Riško. Tyto děti se neznají, ale spojuje je nemoc a dlouhé hodiny v nemocnici. Jejich život visí doslova na vlásku. Trpí spinální svalovou atrofií typu 1. Děti nemocné tímto typem umírají do dvou let života.  

Každé dítě má svůj vlastní příběh.

Naděje ovšem přišla z Ameriky a to je lék Zolgensma! Jediné podání tohoto léku může nemoc zcela zastavit. Jenže je tady velký problém…ta jediná dávka stojí 2 milióny dolarů. A to si málokterá rodina může dovolit.

Jenže ode dneška tyto čtyři rodiny mohou slavit!Celé Slovensko slaví!

Premiér Peter Pellegrini, který je dočasně pověřený vedením resortu, totiž podepsal výjimku na podání necertifikovaného léku Zolgensmy pro tuto čtveřici dětí.  

Rodiče tedy mohou požádat zdravotní pojišťovnu o proplacení léku!

„V případě Amélie, která je pojištěna u VZP, jsem telefonoval s ředitelkou pojišťovny Ľubicou Hlinkovou. Ta se v nejbližších dnech setká s výrobci léku a rodiči. Celý lék pojišťovna opravdu pravděpodobně proplatí,“ řekl premiér.

Pellegrini zatím nemá žádné reakce od ostatní pojišťoven, kde jsou evidované ostatní děti.

„Podařilo se najít lékaře těchto čtyř nemocných dětí. Všichni se podepsali pod žádost o použití necertifikovaného léku. Ve všech čtyřech případech jsem to podepsal s tím, že plnou zodpovědnost přebírá ošetřující lékař,“ dodal premiér Peter Pellegrini.

Alexej, Alex, Amélia a Riško tak mají naději na život, budou žít!

Zdroj: TASR. Úvodní foto: Dobré noviny.

Předchozí článekLoni ve Státech zbořili 90 hrází. Řeky tak mají šanci se po letech znovu nadechnout.
Další článekV 70 letech onemocněla a lékaři kroutili hlavou. Joan se rozhodla změnit život a dokázala, že věk není překážkou.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno